Przejdź do treści

LL Cool J zapowiada pierwszy album od ponad dekady – The Force

LL Cool J The Force
LL Cool J, fot. kadr z teledysku "Saturday Night Special"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

LL Cool J zapowiedział nowy, pierwszy od ponad dekady album. Wydawnictwo ukaże się jesienią nakładem Virgin Records / Def Jam Recordings, tymczasem już teraz można posłuchać pierwszego promującego je singla. W kawałku „Saturday Night Special” ikonę amerykańskiego hip-hopu gościnnie wsparli Fat Joe i Rick Ross.

Producentem nowego utworu LL Cool J’a „Saturday Night Special” jest Q-Tip, który zadbał o charakterystyczne dla siebie połączenie hip-hopu, jazzu i funku. W „Saturday Night Special” raperzy opisują surowe realia i skomplikowaną dynamikę ulicznego życia oraz rządzący nim kodeks etyczny. LL Cool J i jego goście opowiadają o agresywnych ludziach, którzy gwałtownie reagują na brak szacunku, a także o szukających atencji i starających się wyrobić sobie odpowiednią reputację. Artyści podkreślają wagę wzajemnego zaufania i przestrzegania odpowiednich zasad. Singiel trafił do sieci wraz z czarno-białym, zrealizowanym w Miami klipem. Jego reżyserem jest JakeTheShooter.

– „Saturday Night Special” to dopiero początek. Przed nami jeszcze wiele rzeczy. Jestem podekscytowany tym, że wkrótce usłyszycie mój nowy album. Nagrałem go dla fanów i kultury hip-hop – deklaruje LL.

Zapowiadany na jesień „The Force (Frequencies of Real Creative Energy)” będzie 14. albumem w karierze weterana sceny. Producentem całości jest wspomniany Q-Tip z A Tribe Called Quest, hip-hopowy innowator wprowadzony do Rock & Roll Hall Of Fame. LL był jednym z pierwszych artystów, którzy dołączyli do Def Jam Recordings, dlatego wydanie jego nowej płyty będzie dla wytwórni ważnym elementem obchodów jej przypadającego na ten rok 40-lecia.

Aby podgrzać atmosferę wokół premiery „The Force” artysta nawiązał współpracę z producentem piwa Coors Light. Jej efektem będzie pięć ekskluzywnych odsłuchów, pozwalających fanom wczuć się w klimat krążka. Wszystkie sesje odsłuchowe odbędą się na terenie Stanów Zjednoczonych. „The Force” będzie można posłuchać w Los Angeles (28 czerwca), Houston (10 lipca), Chicago (12 lipca), Atlancie (16 lipca) i Nowym Jorku (2 sierpnia).

LL Cool J – Saturday Night Special feat. Rick Ross, Fat Joe


LL Cool J, członek Rock & Roll Hall of Fame, dwukrotny laureat Grammy, ikona hip-hopu, aktor, autor, przedsiębiorca, filantrop i założyciel Rock The Bells, może pochwalić się jedną z najbardziej fascynujących karier w branży. Niemal cztery dekady po swoim debiucie nadal pozostaje niezwykle wpływowym artystą. LL nie tylko przyczynił się do rozwoju sceny rapowej i kultury hip-hopowej w latach 80., ale wymyślił także akronim „G.O.A.T.” (Greatest of All Time).

Nowojorczyk był pierwszym raperem, który dziesięć kolejnych albumów pokryło się platyną. Artysta debiutował w 1985 r. krążkiem „Radio”. Za jego szczytowe osiągnięcie do dziś uchodzi „Mama Said Knock You Out” z 1990 r.

W 2017 r. LL został pierwszym raperem uhonorowanym Kennedy Center Honor, a w 2016 r. otrzymał swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. W 2018 r. uruchomił kanał radiowy „LL Cool J’s Rock The Bells Radio” na SiriusXM, który szybko zdobył miliony słuchaczy. W 2021 r. LL Cool J został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Było to uznaniem jego trwałego wpływu na hip-hop i przemysł muzyczny. W 2023 r. rozpoczął pierwszą od 30 lat trasę koncertową po Ameryce Północnej – „The F.O.R.C.E. Tour”, w której towarzyszyli mu m.in. The Roots, DJ Jazzy Jeff i DJ Z-Trip. LL prowadził rozdanie nagród Grammy przez pięć lat z rzędu (2012-2016), a także koncert specjalny Grammy Nominations Live przez siedem lat.

LL jest aktywnym filantropem. W 2005 r. założył fundację „Jump & Ball”, która co roku organizuje zajęcia sportowe w jego rodzinnym Queens. Jako muzyk, aktor, filantrop i przedsiębiorca, LL Cool J jest globalnie docenioną ikoną rozrywki, której kariera wciąż się rozwija. Mieszka w Nowym Jorku i Los Angeles.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx