REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Liga Mistrzów UEFA na stadionie Legii Warszawa w tym sezonie!

Liga Mistrzów na stadionie Legii
Fot. Fortuna - Zakłady bukmacherskie YT

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Stadion Legii będzie miejscem rozgrywania meczów mistrza Ukrainy Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2022/23.

Legia Warszawa podpisała z Szachtarem Donieck umowę najmu stadionu na mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Ze względu na działania wojenne Rosji, ukraińskie kluby nie mogą obecnie rozgrywać meczów w europejskich pucharach na terytorium swojego kraju.

Terminarz spotkań będzie dostępny po losowaniu grup, które odbędzie się 25 sierpnia. Sprzedaż biletów prowadzona będzie przez Szachtar. – Zgodnie z umową osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023, na mecze Legii będą mogły skorzystać z prawa pierwszeństwa w zakupie biletów i obejrzenia na żywo meczów Ligi Mistrzów. Dodatkowo, poza przychodami dla klubu z tytułu wynajmu stadionu, 5 proc. wpływów ze sprzedaży biletów będzie przekazana na rzecz Fundacji Legii. Fundacja od początku konfliktu, zaangażowana jest w strukturalną pomoc dla poszkodowanych wojną.

– Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Od wybuchu wojny nasz klub i Fundacja Legii angażowały się w pomoc uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy. We współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach stadion Legii będzie także miejscem rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów przez Szachtar. Nasza odpowiedzialność skupiać się będzie na przygotowaniu obiektu. Dodatkowo skupimy się na wsparciu w zakresie organizacji dnia meczowego – mówi wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

Liga Mistrzów na stadionie Legii Warszawa w tym roku!

instagram.com/fcshakhtar

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oddano do użytku w 2010 roku. Obecnie może pomieścić około 30 tys. widzów. Obiekt dysponuje ponad 2,3 tys. miejscami VIP, posiada dwukondygnacyjny parking pod trybunami oraz ogólnodostępne wi-fi na wszystkich trybunach.

– Ku naszemu wielkiemu żalowi, Szachtar nie może jeszcze rozgrywać swoich domowych spotkań w ramach europejskich rozgrywek na Ukrainie. Zdecydowaliśmy się rozegrać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w Warszawie. Chcę podziękować zarządowi Legii za to, że klub wyszedł naprzeciw naszym potrzebom i zawarł z nami umowę. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców Szachtara, mieszkańców Warszawy i Ukraińców przebywających obecnie w stolicy Polski i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię oraz niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców na stadionie pomogą Szachtarowi w udanym występie w tym sezonie Ligi Mistrzów – mówi dyrektor generalny Szachtara Sergei Palk.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA potrwa od 6 września do 2 listopada br.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx