Liga Europy. Villareal wygrał w finale z Manchesterem United!

Liga Europy Villareal wygrał

OBSERWUJ NAS:

Villareal CF pokonał Manchester United w finale Ligi Europy. Hiszpanie dokonali tego dopiero w 11 serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry i dogrywce był wynik 1:1.

Kibice Manchesteru United mogli dostać ataku serca w czasie emocjonującej serii rzutów karnych. Villareal pokonał angielski klub dopiero po 11 serii rzutów karnych. Przy stanie 11-10 do wykonania jedenastki podszedł bramkarz Czerwonych Diabłów David de Gea. Jego strzał w lewy dolny róg bramki obronił Gerónimo Rulli i tym samym Hiszpanie po raz pierwszy w historii sięgnęli po puchar Ligi Europy.

Liga Europy – Villareal wygrał z Manchesterem United

W regulaminowym czasie gry Manchester United remisował z Villarealem 1:1. Pierwszą bramkę w meczu zdobył dla Hiszpanów w 29. minucie Gerard Moreno. W drugiej połowie w 55. minucie meczu do wyrównania doprowadził Edinson Cavani. W dogrywce wynik nie uległ zmianie i kibice obu ekip z niecierpliwością czekali na serię jedenastek. Villareal po raz pierwszy w historii sięgnął po tak ważny europejski puchar. W latach 2003 i 2004 Hiszpanie wygrali mniej prestiżowy Puchar Intertoto.

Tegoroczny finał Ligi Europy został rozegrany na stadionie Lechii w Gdańsku. Trener Villareal, Unai Emery, zatriumfował w Polsce po raz drugi. 49-latek w 2015 roku sięgnął po ten sam puchar z Sevillą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wtedy w składzie Sevilli był Grzegorz Krychowiak, który zdobył nawet jedną z bramek.