Liga Europy: RB Lipsk kolejnym półfinalistą po wyeliminowaniu Atalanty

Liga Europy Lipsk półfinał

RB Lipsk pokonał na wyjeździe Atalantę BC 2:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Europy. Piłkarze prowadzeni przez Domenico Tedesco zmierzą się w półfinale ze szkockim Rangers FC.

Christopher Nkunku rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Dzięki dwóm bramkom 24-latka RB Lipsk awansowała do półfinału Ligi Europy. Młody Francuz kongijskiego pochodzenia w tym sezonie strzelił już 30 goli w 43 meczach dla zespołu z Lipska! Pierwszego gola Nkunku zdobył w 18. minucie wykorzystując świetne podanie od Konrada Laimera. Drugie trafienie zanotował w 87. minucie, wykorzystując rzut karny.

Liga Europy: półfinał dla Lipska

Dużo kontrowersji wzbudziła decyzja sędziego Mateu Lahoza. Na początku drugiej połowy Dani Olmo w polu karnym zablokował niefortunnie ręką strzał Rusłana Malinowskiego. Hiszpan po skorzystaniu z systemu VAR nie podyktował rzutu karnego dla Atalanty.

twitter.com/matswiecicki

W półfinale RB Lipsk zmierzy się z Rangers FC, który wyeliminował SC Bragę. Pierwszy mecz odbędzie się 28 kwietnia na Red Bull Arena w Lipsku. Rewanż zostanie rozegrany 5 maja na Ibrox Stadium w Glasgow.

Atalanta BC – RB Lipsk 0:2 (0:1) (pierwszy mecz 1:1, awans RB Lipsk)

Strzelcy bramek: Christopher Nkunku 18′, 87′ (k.)

ZOBACZ:  Caris LeVert rozegrał mecz życia. Zdobył 51 punktów w meczu z Bostonem!