Legowisko dla psa – miejsce do spania dla czworonoga

Legowisko dla psa
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

W przeciwieństwie do kotów, które lubią spać w różnych miejscach (a przede wszystkim na wygodnym łóżku lub ciepłym kaloryferze), psy preferują własny kąt, w którym czują się najbezpieczniej. Nie można więc zapominać o zakupie legowiska, które pozwoli stworzyć dla psa idealne miejsce do spania.

Dzięki temu, że w zoologicznym sklepie internetowym dostępne są różne warianty legowisk i poduszek dla czworonogów, można tu zamówić model odpowiedni dla małego szczeniaka, posłanie dla psa średniej wielkości, jak i legowiska dla dużych ras. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie? Tego dowiesz się z poniższego poradnika.

Co ma kluczowe znaczenie przy wyborze legowiska?

Niektóre psy spędzają w swoim legowisku czas również podczas zabawy lub spożywania smakołyków, jednak najważniejsze jest, aby kupiona poduszka zapewniła psu komfort podczas snu. Na zakup legowiska najlepiej jest zdecydować się przed przygarnięciem psa. Pozwoli to od razu wskazać psu przeznaczone dla niego miejsce. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ktoś wybiera się po psa do schroniska i nie wie, jak dużego czworonoga wybierze. Wówczas lepiej wstrzymać się z zakupem, aby nie okazało się, że nowe posłanie dla psa będzie miało nieodpowiedni rozmiar. Równie istotne jest kupowanie porządnie wykonanych poduszek oraz legowisk, zwłaszcza że wiele psów lubi je podgryzać.

Gdzie przygotować psu miejsce do spania?

Jeżeli chodzi o ustawienie nowego legowiska, podstawą jest unikanie miejsc, w których pies nie będzie miał zapewnionej prywatności. Nie chodzi oczywiście o to, aby znaleźć dla niego odrębne pomieszczenie, ale świetnie sprawdzą się na przykład rogi pomieszczeń, gdzie nikt nie będzie nad nim przechodził. Warto również upewnić się, że podczas przebywania w legowisku pies nie będzie narażony na duże przeciągi. Mogłoby to prowadzić do uciążliwego przeziębienia.

ZOBACZ:  Małgorzata Rozenek: Jestem przeciwna znęcaniu się nad karpiami

Koszt dobrego legowiska dla psa

W zależności od tego, czy legowisko zostało porządnie wykonane oraz rozmiaru, ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Najtańszy model legowiska dla psa w sklepie https://hubun.pl/32-legowiska-dla-psow kosztuje kilkanaście złotych. Pamiętaj jednak, że dobre legowisko posłuży psu przez wiele lat, więc warto kupić starannie wykonany i wygodny model. Koszt takiego posłania wynosi około 100 złotych, więc nie jest to duży wydatek. Dzięki temu pies będzie mógł w dowolnym momencie udać się do swojego miejsca, w którym nikt nie będzie go niepokoił.

(artykuł sponsorowany)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x