Legia Warszawa wygrywa Ekstraklasa Games

Legia Warszawa wygrywa Ekstraklasa Games
Gracjan “Polako” Gołębiewski, fot. Mateusz Kostrzewa, legia.com

OBSERWUJ NAS:

Grajcan “Polako” Gołębiewski z Legia eSports został triumfatorem trzeciego sezonu Ekstraklasa Games, co czyni go najlepszym zawodnikiem FIFA w Polsce.

Legia Warszawa wygrywa Ekstraklasa Games. W wielkim finale Gracjan “Polako” Gołębiewski pokonał przedstawiciela Jagiellonii Białystok Kamila „Riptorka” Soszyńskiego. Zawodnik stołecznego klubu okazał się lepszy zarówno w meczu na platformie PlayStation, jak i na Xbox. Aby dostać się do Finału całego turnieju, musiał wcześniej wygrać finał na platformie Xbox. Co ciekawe, tam również trafił na reprezentanta Jagiellonii, Piotra „Piterka” Kochana. Po zaciętym pojedynku “Polako” wygrał ten pojedynek wynikiem 5:4, strzelając decydującą bramkę w 119 minucie dogrywki. Dzięki zwycięstwu w całym turnieju „Polako” zakwalifikował się do grona najlepszych zawodników FIFA w Europie, którzy wystąpią na Global Series Play-offs (turniej jest przedsionkiem Mistrzostw Świata FIFA 21).

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w turnieju w barwach Legii. Powoli do mnie to wszystko dochodzi. Nie ukrywam, że były to wymagające rozgrywki. Rywale byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego ten sukces cieszy mnie podwójnie – mówi Gracjan „Polako” Gołebiewski. – W finale zmierzyłem się z Riptorkiem, z którym znam się i koleguje od kilku dobrych lat. Gdy rozpoczynalismy mecz, czułem o wiele mniejszy stres. Byłem oczywiście bardzo skupiony, ale presja nie dawała mi się aż tak bardzo we znaki. Dziękuje również za wsparcie Miłosza, mojego kolegi z teamu, który bardzo mi kibicował. Ta dobra energia przeszła na mnie i pomogła mi wygrać – komentuje świeżo upieczony triumfator Ekstraklasa Games.

Legia Warszawa wygrywa Ekstraklasa Games

Grajcan „Polako” Gołębiewski, najlepszy polski zawodnik FIFA na Xbox One, który w ubiegłym sezonie uplasował się również na wysokiej, 24. pozycji w światowym rankingu FIFA, dołączył do stołecznego klubu we wrześniu ubiegłego roku. W składzie Legia eSports znajduje się również Miłosz „milosz93” Bogdanowski, czterokrotny mistrz Polski na platformie PS4.Rozstrzygające zmagania trzeciego sezonu Ekstraklasa Games odbyły się w dniach 22-23 marca. Zwycięstwo Legii było pierwszym triumfem esportowej sekcji w tych rozgrywkach. Wszystkie mecze były transmitowane na żywo m.in. w TVP Sport oraz na kanałach social media TVP Sport, Ekstraklasy i klubów.

ZOBACZ:  Powstaje Smuggler Simulator. Granice przestaną mieć znaczenie w 2023 roku

W całej edycji wzięło udział 32 profesjonalistów, ale i ponad 6 tysięcy amatorów. Łączna pula nagród wyniosła 66 tysięcy złotych. Gracjan „Polako” Gołębiewski za zwycięstwo otrzymał czek w wysokości 10 000 złotych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x