Legia Warszawa przegrywa z Dinamo Zagrzeb i żegna się z Ligą Mistrzów

Legia Warszawa przegrywa Dinamo

OBSERWUJ NAS:

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Dinamo Zagrzeb w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Mimo przewagi optycznej i statystycznej legioniści nie zdołali odwrócić losów spotkania. W rundzie play-off Ligi Europy UEFA podopieczni trenera Michniewicza zmierzą się ze Slavią Praga.​

Najgorsze, co mogło nam się przytrafić, to strata gola po kontrze i błędzie indywidualnym. Potem mieliśmy sporo czasu, by odrobić stratę. W drugiej połowie przeważaliśmy, dłużej byliśmy na połowie rywala, ale poza stałymi fragmentami nie stworzyliśmy idealnych okazji, oni dobrze się bronili, wybijali nas z uderzenia. Z każdą minutę mecz tracił dynamikę, przegraliśmy walkę o nasze marzenia. Zabrakło niewiele albo i wiele. Najtrudniej jest wygrać 1:0, a Dinamo to potrafiło – powiedział po meczu na konferencji prasowej trener warszawskiej Legii Czesław Michniewicz.

Legia Warszawa po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się teraz ze Slavią Praga. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 19 sierpnia, natomiast rewanż 26 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu zagra w grupie Ligi Europy, przegrany w Lidze Konferencji.

Legia Warszawa – Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:1)

Gol: Franjić (20’)

Żółte kartki: Wieteska (28’), Josue (72’), Juranović (88’) – Perić (45’ +3’), Orsić (76’), Misić (77’), Gojak (90’ +4)

Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Slisz, Martins (Josue 46′), Luquinhas, Mladenović – Emreli (Pekhart 56′), Lopes (Muci 71′)

GNK Dinamo: Livaković – Ristovski, Lauritsen (Perić 25′), Theophile-Catherine, Franjić – Ivanusec (Menalo 64′), Jakić (Moubandje 46′), Misić, Majer (Gojak 77′), Orsić – Petković

Legia Warszawa przegrywa z Dinamo

Konferencja po meczu Legia Warszawa – GNK Dinamo Zagrzeb
ZOBACZ:  Bayern Monachium wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata! Robert Lewandowski z kolejnym trofeum!