Przejdź do treści

Laureaci konkursu „Art Lives Here by Leonardo Hotels” wybrani!

Art Lives Here
Urszula Śliz, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Warszawa – miasto kontrastów. Nowoczesna, z tradycjami, kosmopolityczna i na wskroś polska. Jeszcze tego lata zobaczymy ją w obiektywie trójki uzdolnionych fotografów – Urszuli Śliz, Marii Louceiro i Tianjun Li. To laureaci rezydencji artystycznej „Art Lives Here”, dla których przez blisko trzy tygodnie Warszawa będzie inspiracją do pracy. Już wkrótce dowiemy się, czym ich oczaruje i czym zaskoczy.

Leonardo Hotels z dumą ogłasza wyłonienie trzech laureatów Konkursu „Art Lives Here – by Leonardo Hotels”. W tegorocznej edycji, spośród licznych zgłoszeń z kilku krajów Europy, jury w składzie: Jacek Sosnowski (Art Curator at NYX Hotel Warsaw), Bogna Świątkowska (Redaktor Naczelna NN6T, dziennikarka i promotorka kultury), Tomasz Gutkowski (Prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych i organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie), Iris Barak (NYX Hotels Art Curator), oraz Nino D. Rosenlund (NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw General Manager) wybrało trójkę utalentowanych artystów – fotografów, którzy tego lata wezmą udział w artystycznej rezydencji w sercu Warszawy.

Laureatami konkursu zostali:

  • Urszula Śliz – artystka pochodząca z Wrocławia, której fotografia, jak ona sama potwierdza: „od lat jest zapisem inspirowanym krajobrazem miejskim”;
  • Tianjun Li – urodzony w Chinach artysta, mieszkający na stałe w Helsinkach. Jego zainteresowania łączą fotografię z elementami muzycznymi i eksperymentami dźwiękowymi;
  • Maria Louceiro – pochodząca z Portugalii, związana na stałe z artystycznym Berlinem fotografka. Skupia się na miejskich krajobrazach, która swój cel pracy określa jako: „uchwycenie esencji i energii miejskiego życia”.

Konkurs, organizowany przez Leonardo Hotels, skierowany jest do fotografów z Europy. Jego cel to wspieranie artystów, tworzenie dla nich inspirującej przestrzeni do pracy oraz umożliwienie publicznej prezentacji dzieł. Laureaci zostali zaproszeni na niemal trzytygodniową rezydencję artystyczną. Odbędzie się ona w lipcu w hotelach Leonardo Royal oraz NYX Hotel w Warszawie. W ramach rezydencji fotografowie będą mieli zapewnione między innymi komfortowe zakwaterowanie, dostęp do pracowni artystycznej, wsparcie organizacyjne, produkcyjne i merytoryczne.

Podczas rezydencji każdy z laureatów przygotuje serię prac składającą się z pięciu fotografii, inspirowanych miejskim krajobrazem Warszawy. Finałem rezydencji będzie ogłoszenie wyników i wernisaż, który odbędzie się 24 lipca w NYX Hotel Warsaw. Zwycięska praca dołączy na stałe do kolekcji sztuki i będzie dostępna do oglądania dla gości obydwu hoteli.

„Jestem dumny, że tak wartościowy program rezydencji artystycznej odbywa się właśnie w przestrzeniach Leonardo Royal w Warszawie i NYX Hotel Warsaw. Sztuka sama w sobie nie zna granic ani ograniczeń. Młodzi artyści jednak potrzebują wsparcia, aby mogli zostać dostrzeżeni” – mówi Nino D. Rosenlund, NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw City General Manager.

„Tym bardziej nie mogę doczekać się dnia, kiedy ja i oczywiście nasi goście będziemy mogli obejrzeć prace powstałe w ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels” – dodaje.

Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.

Art Lives Here
Fot. mat. prasowy
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx