REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Kult XLI. Zespół świętuje 41-lecie działalności!

Kazik Staszewski, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kult świętuje 41-lecie działalności. Zespół Kazika Staszewskiego w ten szczególny okres wchodzi z nowym, szczególnym wydawnictwem, które będzie pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część Kult XLI, czyli album K z boxem, można zamówić na stronie wytwórni SP Records.

XLI to unikatowy album Kultu. Specjalne, wieloczęściowe wydawnictwo na okrągłe 41-lecie istnienia zespołu. Takiego projektu wydawniczego nikt w Polsce jeszcze nie realizował, zatem wspólne przedsięwzięcie Kultu i wytwórni SP Records jest pionierskie i także to czyni Kult XLI czymś wyjątkowym.

Wydawnictwo będzie składać się z czterech części: każda z nich będzie oznaczona odpowiednio literami K, U, L, T. Ukazywać się będą w kolejnych kwartałach 2023 roku.Pierwszy preorder rusza już 27 stycznia i potrwa do 10 lutego, zatem obejmie dwa tygodnie. Ten model sprzedaży, spopularyzowany przez SP Records, oznacza, że wysokość nakładu każdej części wydawnictwa ustalą sami kupujący. Wytłoczonych zostanie bowiem tyle płyt, ile ostatecznie zamówią klienci.

W skład Kult XLI wejdzie 36 utworów doskonale znanych publiczności. Będzie to przekrój najsłynniejszych kawałków formacji. Album „K” obejmować będzie lata 80., począwszy od debiutanckiego „Kultu”, poprzez „Posłuchaj, to do Ciebie”, „Spokojnie” i „Kasetę” do przełomowego „45-89”. Część „U” zawrze w sobie lata 90. – od „Your Eyes”, poprzez bazujące na tekstach Stanisława Staszewskiego „Tatę Kazika” i „Tatę 2” do naszpikowanego przebojami „Ostatecznego Krachu Systemu Korporacji”. Na części „L” znajdą się utwory z lat 00., od „Poligono Industrial” do „Prosto”.

Kult XLI

Ostatnia część, czyli album T, zawierać będzie kawałki z najnowszej historii Kultu, a także premierowe, niepublikowane wcześniej utwory. Do ostatniej części T dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów! Każdy, kto zamówi pierwszą część wydawnictwa (czyli płytę K z boxem) zyska gwarancję, że nadesłane przez niego KULTowe zdjęcie znajdzie się w albumie. Więcej szczegółów znajdzie się już wkrótce w mediach społecznościowych zespołu i wytwórni.

Preorder części K, z wyborem najlepszych singlowych kawałków z lat 80. rozpoczął się 27 stycznia w sklepie internetowym wytwórni SP Records i potrwa do 10 lutego. Tylko w tym miejscu będzie można nabyć album z boxem i po dacie końcowej nie będzie możliwości zakupu.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx