REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Kulisy napadu na Bank Narodowy w komedii „Blef doskonały”

Blef doskonały
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Blef doskonały” z Karoliną Chapko, Piotrem Witkowskim i Mikołajem Roznerskim trafi do polskich kin już 31 marca. Zobacz zwiastun nowego filmu w reżyserii Michała Węgrzyna („Proceder”).

Korzystając z pandemii i pracy w maseczkach, trójka pracowników Banku Narodowego postanawia okraść własny bank. Niezauważeni wynoszą 100 milionów euro w złocie, ale to dopiero początek problemów.

– Pomysł na film był wynikiem i powstał po kilku miesiącach trwania pandemii. Wprowadzone przez administrację państwową obostrzenia miały zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i na szczęście zapobiegły. Jednocześnie mogły doprowadzić do anarchii, rozbojów i ogólnego chaosu. Takie myśli krążyły w mojej głowie i to było inspiracją do napisania scenariusza. Tematem filmu chciałem uczynić nie to co realne i codzienne, ale myśli skrywane czy nawet czasem nieuświadomione – mówi reżyser Michał Węgrzyn.

W rolach głównych: Karolina Chapko („Yuma”), Agnieszka Kawiorska („Katyń”), Piotr Witkowski („Proceder”), Aleks Mackiewicz („Proceder”), Tomasz Oświeciński („Botoks”), Mikołaj Roznerski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”). Za reżyserię i scenariusz odpowiada Michał Węgrzyn („Proceder”). Autorem zdjęć jest Maciej Tarapacz („Wygrać marzenia”), muzyki RX Rafał Sielawa („Proceder”). Scenografię przygotował Rafał Oryga („Kresy”), kostiumy – Anna Szaluś („Proceder”), charakteryzację – Joanna Szołtysek („Plan lekcji”), montaż – Bartosz Karczyński („Gierek”). Producentami obrazu są: Michał Nowak i Barbara Nowak – Wataha Studio Filmowe. Dystrybucja w Polsce: Galapagos Films.

Blef doskonały – zwiastun filmu:

– Nie fakt samego wyniesienia pieniędzy z banku jest tematem filmu. Tematem to co zaczyna się dziać w głowach ludzi posiadających nielegalnie zdobyty majątek. W związku z tym, że taka instytucja jak Bank Narodowy zawsze jest bacznie obserwowana, nasi bohaterowie zostają poddani próbie przez „sępy”, które zwykle pojawiają się w takich okolicznościach. Morale, lojalność, przyjaźń, miłość – uczucia, które do tej pory im towarzyszyły zostają zaciągnięte do walki – dodaje reżyser Michał Węgrzyn.

Film ma już na swoim koncie nagrody Cult Critic Movie Awards 2021 – nagroda dla Michała Węgrzyna za najlepszą reżyseria. Indo Malaysia Film Festival 2021 – nagroda dla Karoliny Chapko za główną rolę żeńską. Rabat Comedy IFF 2022 – nagroda dla Piotra Witkowskiego za główną rolę męską. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Boden 2021 – nagroda dla najlepszego filmu. World Film Carnival – Singapore 2021 – nagroda dla najlepszego filmu.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx