KSW 63 – Paweł Pawlak pokonał w debiucie w KSW Damiana Janikowskiego

KSW 63 Paweł Pawlak

OBSERWUJ NAS:

Paweł Pawlak (19-4) wygrał w swoim debiucie w organizacji KSW z Damianem Janikowskim (6-4) przez jednogłośną decyzję sędziów.

Walkę agresywniej zaczął Paweł Pawlak, który bardzo szybko rozpoczął od kopnięć. Janikowski po chwili trafił mocnym prawym. Pawlak jednak cały czas wywierał presję. Janikowski nie mógł się wstrzelić. Paweł Pawlak cały czas wyprowadzał mocne ciosy i kopnięcia. Widać było, że Janikowski nastawiony był na jedno potężne, celne uderzenie. 30 sekund przed końcem pierwszej rundy Janikowski otrzymał potężny cios od swojego rywala, ale popisał się doskonałą obroną. Przez całą pierwszą rundę pojedynek toczył się w stójce. Była to runda dla Pawlaka. Wyprowadził on więcej celnych ciosów niż Damian Janikowski.

Drugą rundę znów agresywniej zaczął Pawlak. Gdy do końca zostało ok. 3 i pół minuty w walce po raz pierwszy zobaczyliśmy zawodników w parterze. Jednak dosyć szybko walka przeniosła się z powrotem stójki. Pawlak przez cały czas wyprowadzał więcej celnych ciosów i kopnięć. Na półtorej minuty przed końcem Janikowski wreszcie mocno trafił swojego rywala, tak, że ten odczuł ten cios. Pawlak trafił kolanem. Na kilka sekund przed końcem drugiej rundy Janikowski obalił rywala, ale nic z tego potem nie wynikło ponieważ runda dobiegła końca.

Trzecia runda zaczęła się podobnie jak poprzednie dwie odsłony. Janikowski już po kilkunastu sekundach postanowił przejść do ofensywny. Pawlak bardzo dobrze się bronił. Na trzy minuty przed końcem Janikowski obalił Pawlaka. Ten sprytnie z tego wyszedł i walka znów toczyła się w stójce. 2 minuty do końca walki tempo wyraźnie spowolniło. Obaj zawodnicy walczyli dzielnie i efektownie jednak nie byli w stanie sobie bardziej zagrozić. Był to bardzo dobry techniczny pojedynek. Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Pawlaka. Obaj zawodnicy mogą być z siebie zadowoleni po świetnej walce.

ZOBACZ:  Rugbiści Lechii Gdańsk gotowi na rozpoczęcie sezonu

KSW 63 – Paweł Pawlak wygrywa z Damianem Janikowskim!