Przejdź do treści

„Kongo” – premiera musicalu. Katarzyna Glinka i Joanna Moro obecne na wydarzeniu

Kongo premiera musicalu
Katarzyna Glinka, Joanna Moro, Iwona Węgrowska, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Szalony, roztańczony, multimedialny musical „Kongo”, którego premiera odbyła się 1 marca w Teatrze Capitol, porwał widownię swoją historią, obok której nie można przejść obojętnie. Podczas spektaklu mieliśmy możliwość poznać opowieść o trudnym czasie dojrzewania w obecnych czasach, gdzie hejt w sieci, kult pseudoperfekcji i wyidealizowany świat kreowany przez media jest na porządku dziennym.

Historia pokazuje, jak wiele dóbr tracimy oraz jak możemy je odzyskać. Tytułowe „Kongo” oznacza nie tylko egzotykę, chaos i młodzieńczą fantazję, ale również szkołę, dom i miejsce na Ziemi. Dynamiczna muzyka, zabawne dialogi, a do tego piętnastoosobowa obsada – nie dało się tego zrobić lepiej!

Scenariusz spektaklu napisali Hanna Piaseczna (reżyserka przedstawienia) oraz Paweł Stankiewicz (autor i kompozytor piosenek). Oprócz kilkunastoosobowej grupy młodych artystów, w spektaklu występują: Elżbieta Zapędowska, Aurelia Luśnia i sama reżyserka Hanna Piaseczna.

Kongo premiera musicalu
Elżbieta Zapendowska i Hanna Piaseczna (w środku), fot. Niemiec/AKPA

„Kongo to lekarstwo na współczesne problemy młodych. Piękny spektakl, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, poruszający do głębi. Świetnie śpiewający młodzi artyści doskonale radzą sobie zarówno z techniką wokalną, jak i emocjami. Cieszę się, że jestem częścią tego projektu. Serdecznie polecam każdemu, bez względu na wiek” – mówi Elżbieta Zapędowska.

Kongo – spektakl w teatrze Capitol | Relacja z premiery musicalu

Na premierze spektaklu pojawiły się znane osoby z polskiego show-biznesu m.in. Katarzyna Glinka z partnerem Jarosławem Bienieckim, Dominik Bąk, Iwona Węgrowska i Kacper Kuszewski. Tego wieczoru królowała czerń, którą wybrały Joanna Moro, Agata Nizińska i Dominika Łakomska. Wszystkie Panie ubrały czarne garnitury, dobierając do nich różnego rodzaju dodatki.

Kongo premiera musicalu
Katarzyna Glinka, fot. Niemiec/AKPA
Kongo premiera musicalu
Joanna Moro, fot. Niemiec/AKPA
Kongo premiera musicalu
Iwona Węgrowska, fot. Niemiec/AKPA
Kongo premiera musicalu
Dominik Bąk, fot. Niemiec/AKPA
Kongo premiera musicalu
Kacper Kuszewski, fot. Niemiec/AKPA
Kongo premiera musicalu
Agata Nizińska, fot. Niemiec/AKPA
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx