Przejdź do treści

Kim jestem? – pierwszy singiel z nowej płyty Lipali

Lipali / fot. Oskar Szramka

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Kim jestem?” to nowy utwór Lipali, który zapowiada szósty studyjny album zespołu pt. „Mosty, rzeki, ludzie”. Płyta na rynku ukaże się już 22 listopada. Wraz z premierą singla pojawił się klip, kalendarz trasy koncertowej i rozpoczęła się przedsprzedaż.

Od poprzedniego albumu „Fasady” (nominacja do Fryderyka 2016) minęły 4 lata. „Był to czas przemyśleń, nowych pomysłów i inspiracji. Czujemy się bardziej dojrzali, doświadczeni życiem. W zespole jest teraz dużo spokoju, rodzą się dzieci” – mówi perkusista Łukasz Jeleniewski.

Pojawił się też nowy basista. Ślady tego wszystkiego odnaleźć będzie można na albumie „Mosty, rzeki, ludzie”. Przedsmakiem nowego wydawnictwa jest singiel „Kim jestem?”, którego premiera odbyła się na antenie Antyradia. Utwór z jednej strony spokojny, lekki, wręcz bujający, z drugiej – skłaniający do odpowiedzi na poważne, tytułowe pytanie. Tekst piosenki to refleksja na temat kondycji człowieka w dzisiejszym świecie, systemu wartości i świadomość samego siebie. Singiel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów, czego dowodem są pozytywne komentarze pod klipem do piosenki.

Lipali – Kim jestem? Zobacz teledysk:

Lipali – Kim jestem?

9 listopada grupa wyrusza w trasę koncertową, podczas której wystąpi w kilkunastu miastach, promując nowe wydawnictwo. Na liście w tym roku są: Tychy (9.11), Bielsko-Biała (10.11), Mogilno (11.11), Wojkowice (22.11), Poznań (23.11), Gdańsk (30.11 i 1.12), Białystok (6.12), Bydgoszcz (7.12), Kraków (14.12), Łódź (15.12), Warszawa (16.12).

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą także Łukasz „Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz „Gajowy” Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.

Więcej o zespole: https://lipali.net

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google