Przejdź do treści

Kim jest Ghislaine Maxwell? Oblicza dobra i zła w Planete+ i Canal+ online

Jeffrey Epstein i Ghislaine Maxwell, fot. BBC

Najmroczniejsze sekrety i ohydne przestępstwa popełnione przez córkę brytyjskiego magnata w dokumencie „Kim jest Ghislaine Maxwell”? oraz niezłomność w poszukiwaniu leku, mającego powstrzymać skutki udarów w cyklu „Nauka i technika”, czyli dwa skrajne oblicza ludzkiej natury już w październiku w Planete+ i Canal+ online.

Poza tym w październiku w Planete+ i Canal+ online wyruszymy w podróż szklakiem najbardziej pożądanych kamieni świata: diamentów, szafirów, rubinów i szmaragdów w „Wędrówkach kamieni szlachetnych”, zobaczymy dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu: „Zagrabione dziedzictwo Azji i kobaltowa gorączka”, a także poznamy sekrety owadów w trzech dokumentach: „Owady”, „Tajemnice ewolucji, ważki – owady ekstremalne”, oraz „W dżungli mrówek”.

Pasmo oblicze zła

Kim jest Ghislaine Maxwell? – seria dokumentalna, już dostępna w serwisie Canal+ online. Odpowiedź brzmi: jest całkowicie zdemoralizowaną i pozbawioną skrupułów bogatą kobietą, która popełniała przestępstwa seksualne i stręczycielskie wobec nieletnich dla przyjemności i z poczucia władzy. Maxwell, córka brytyjskiego magnata prasowego, wychowana w dostatku i miłości, jako młoda kobieta z socjety wraz z partnerem, multimilionerem Jeffreyem Epsteinem stworzyła siatkę oferującą bogaczom seks z dziećmi i nastolatkami. Byli bezkarni kilkanaście lat. W 2022 roku Maxwell została skazana na 20 lat więzienia.

Kim jest Ghislaine Maxwell
Fot. All3Media International

Serie W/End

Wędrówki kamieni szlachetnych – seria dokumentalna, premierowe odcinki od 7.10 w soboty o godz. 17:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online. Od kopalni w Sri Lance, Kolumbii i Sierra Leone, poprzez świat jubilerów, aż do globalnej sieci handlarzy. Po tym skomplikowanym i pełnym zależności świecie oprowadza pewien jubiler i znawca kamieni Shahzeem Pasha. Seria niezwykle przyjemna dla oka i pełna zaskakujących faktów o tej bardzo egzotycznej gałęzi wiedzy, rzemiosła i handlu.

Kim jest Ghislaine Maxwell
Fot. Third Floor Pictures

Pasmo nauka i technika

Udar. Powstrzymać skutki – film dokumentalny, premiera we wtorek 10.10 o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online. ​​​​​Poruszający dokument o pewnym upartym amerykańskim lekarzu, drze Mike’u Tymianskim, który od lat pracuje nad lekiem, mającym powstrzymać skutki udarów. Lek roboczo nazywa się Nerinetide (NA-1) i przechodzi długotrwałą i żmudną fazę testów na pewnej grupie pacjentów. Czy lek zadziała na czas? Czy zadziała prawidłowo i czy nie będzie niepożądanych skutków ubocznych? Tak oto na naszych oczach trwa wyścig z czasem, którego stawką jest zdrowie i życie wielu milionów ludzi na całym świecie.

Kim jest Ghislaine Maxwell
Fot. Antica Productions

Pasmo dzika natura

Owady. Tajemnice ewolucji – film dokumentalny, premiera w sobotę 7.10 o godz. 16:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online.
Ważki – Owady ekstremalne – film dokumentalny, premiera w sobotę 14.10 o godz. 16:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online.
W dżungli mrówek – film dokumentalny, premiera w sobotę 21.10 o godz. 16:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online.

Trzy dokumenty o owadach: o ich kolosalnym znaczeniu dla przetrwania globalnego ekosystemu planety Ziemia, o ewolucyjnym cudzie, jakim są ważki i pokrewne im gatunki oraz o 4 gatunkach mrówek, żyjących w symbiozie w gujańskiej dżungli. Wszystkie dokumenty nakręcone z użyciem najnowocześniejszych metod makrofotografii. O wciągającej i pełnej faktów narracji. O poszerzającym horyzonty o globalnym spojrzeniu na rolę stawonogów w ewolucji organizmów.

Kim jest Ghislaine Maxwell
Fot. Gedeon

Pasmo szok dok

Zagrabione dziedzictwo Azji – film dokumentalny, premiera w środę 11.10 o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online.
Kobaltowa gorączka – film dokumentalny, premiera w środę 25.10 o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie Canal+ online.

Dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu. Skradzione święte posągi i fragmenty świątyń, które mają wartość nie tylko historyczną i artystyczną, ale przede wszystkim sakralną, trafiają do muzeów i prywatnych kolekcji. Młode pokolenie historyków i aktywistów walczy, by odzyskać skradzione przed laty świętości. Kobalt jest niezbędny do budowy ogniw do samochodów elektrycznych. Ale ten rzadki metal, występujący głównie w Kongo, powoduje podczas wydobycia i przetwarzania ogromne zanieczyszczenia, o wyzysku ludzkim nie wspominając. Czy da się odzyskać skradzione świętości? Czy da się „uzdrowić” wydobycie kobaltu?

Kim jest Ghislaine Maxwell
Fot. Les Films du Tambour de Soie
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx