Przejdź do treści

Kazik i Kwartet ProForma „Po Moim Trupie” dostępny w preorderze!

Kazik Kwartet Proforma
Fot. kadr z teledysku Kazik i Kwartet Proforma - Rudy 102

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kazik i Kwartet ProForma powracają! Po niemal dokładnie siedmiu latach od premiery ostatniego wspólnego albumu, Kazik Staszewski powraca do grania z poznańskim Kwartetem ProForma. Niedawno miał premierę utwór Rudy 102, teraz artyści informują, iż we wrześniu ukaże się ich nowy album – „Po moim trupie”.

To pierwsze wspólne wydawnictwo Kazika i zespołu Kwartet ProForma od roku 2017. Wówczas wydany album „Tata Kazika kontra Hedora” uzyskał status Złotej Płyty. Teraz muzycy powracają do wspólnego grania z nową energią i mocnymi tekstami. Nowe wydawnictwo zawierać będzie 13 premierowych utworów napisanych i zaśpiewanych przez Kazika Staszewskiego. Muzyczna cała paleta doznań – od lirycznych ballad po mocne komentarze. Album ukaże się 27 września bieżącego roku, natomiast przedsprzedaż ruszyła w sklepie internetowym wytwórni SP Records.

Fani zamawiać mogą między innymi winyle. Wysokiej jakości podwójny album w fenomenalnej jakości tłoczenia, podwójnej oprawie typu gatefold oraz w czterech wersjach kolorystycznych do wyboru – black, clear yellow, clear violet oraz red-blue splatter. Edycja winylowa będzie limitowana, a wysokość jej nakładu ustalą sami kupujący – sprzedaż trwać będzie jedynie trzy tygodnie, do 12 lipca. Po tym terminie nie będzie możliwości zakupu albumu.

W ciągłej sprzedaży będą natomiast płyty CD (w tym z bonusem w postaci autografów artystów – dostępne do 13 września). Dostępne będą również kasety magnetofonowe oraz koszulki.

Wydawnictwo zapowiada utwór „Rudy 102”, który ukazał się na początku czerwca i od razu wywołał lawinę komentarzy. Jeszcze w tym miesiącu planowana jest premiera kolejnego singla.

Kazik i Kwartet ProForma – Rudy 102


Kazik i Kwartet ProForma to projekt Kazika Staszewskiego stworzony z udziałem muzyków poznańskiego Kwartetu ProForma – jedynego pięcioosobowego kwartetu na świecie. Kazik Staszewski to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów, autor i wykonawca niezliczonej liczby utworów. Kwartet ProForma zaś – w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda – słynie z wykonywania poezji śpiewanej i nie tylko; w swoim repertuarze sięgają między innymi do Leonarda Cohena, Jacka Kaczmarskiego, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa.

Kazik oraz muzycy Kwartetu wydali dotychczas wspólnie dwa albumy: coverową „Wiwisekcję” (2015) i „Tatę Kazika kontra Hedora” z tekstami Stanisława Staszewskiego (2017; album uzyskał status Złotej Płyty). Oba ukazały się nakładem wytwórni SP Records.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx