REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Katie Melua prezentuje nowy singiel „Quiet Moves”!

Katie Melua Quiet Moves
Fot. kadr z klipu Katie Melua - Quiet Moves

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

“Quiet Moves” to trzeci z singli zapowiadający najnowszy, dziewiąty studyjny album Katie Meluy „Love & Money”. Premiera już 24 marca.

Katie Melua w przeciągu swojej 20-letniej kariery zdobyła 56 platyn. Jej 8 płyt biły rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, za każdym razem znajdując się w tzw. TOP 10. W styczniu 2023 ukazał się pierwszy zwiastun nowej płyty – singel „Golden record”. W lutym ukazał się drugi z kolei – „Those Sweet Days”.

Do napisania utworu „Quiet Moves” zainspirował Katie, jak sama przyznaje, widok jej tańczącego partnera. Błogi spokój, lekkość, próba oswojenia czasu i przestrzeni było tym, co wyznaczyło kierunek do zbudowania nastroju tej kompozycji. Również i całej płyty.

Katie Melua wyjaśnia: „Przez lata pisałam piosenki w pocie czoła. Poświęcałam muzyce cały swój czas i energię, odbywało się to całkowicie kosztem wielu innych elementów życia. Styl pracy zawsze determinuje efekt końcowy płyty. Tym razem zrozumiałam, że jeśli chcę stworzyć album jasny, pełen słońca, uwieczniający intymną, pozytywną i relaksującą przestrzeń, którą poczuje słuchacz – muszę również sama nastroić się spokojem i pozytywną energią we własnym życiu.

Nie było innej opcji by stworzyć tego rodzaju piosenki. Musiałam spróbować podejść inaczej do swojej pracy, i myślę, że to mi się udało. A przede wszystkim czerpałam z tego radość. Zanurzyłam się w atmosferę naszej relacji z moim partnerem. We wszystkie odcienie naszych pozytywnych chwil, szczęścia, otwartości i akceptacji. Z tego stworzyłam nastrój całej płyty i piosenek”.

Katie Melua – Quiet Moves:

Wyprodukowana przez Leo Abrahamsa (Ghostpoet, Brian Eno, Regina Spektor) album, został nagrany latem 2022 w Peter Gabriel’s Real – World Studios, gdy Katie była w ciąży. Główną inspiracją do nagrania nowych piosenek była, jak dodaje sama wokalistka, „ogromna wdzięczność oraz szczęście odnalezione w nowym związku”. Utwory opowiadają o samoakceptacji w obliczu zmian oraz podejmowanych wysiłków, by uświadomić sobie „że bycie szczęśliwym jest dużo prostsze, niż nam się wydaje”.

Pochodząca z Gruzji, Katie Melua podróżowała daleko w każdym tego słowa znaczeniu. Jej przeboje takie jak „The Closest Thing To Crazy” oraz „Nine Million Bicycles”, sprawiły, że artystka na zawsze weszła do kanonu muzyki współczesnej. Ostatnie wydawnictwo z 2020 roku „Album No.8” było jej najlepiej przyjętym dziełem.

Rozwój pisarski Katie sprawił, że piosenkarka oddaliła się od romantycznego idealizmu, który jest podstawą języka miłości w popie, i zaczęła poszukiwać czegoś bliższego jej doświadczeniom. Bez względu na to, od którego momentu sięgasz po twórczość Katie Melua, prawdopodobnie nie ma lepszego, by obserwować jej rozwój, niż premiera „Love & Money”.

Płyta będzie dostępna na winylu, CD, CD deluxe oraz cyfrowo. CD w wersji deluxe zawiera 4 bonusowe utwory (w tym m.in. duet z Philippem Poiselem). Nowy longplay ukaże się już 24 marca br.

Warto przypomnieć, że tuż po premierze nowego krążka, Melua rusza w trasę koncertową. Szczególnym punktem tournée artystki będzie z pewnością występ 16 kwietnia w londyńskim Royal Albert Hall. Na polskich fanów czekają potwierdzone 3 daty koncertów w Polsce:

11.04 – Warszawa
12.04 – Gdynia
14.04 – Wrocław

Więcej szczegółów na stronie: www.koncerty.com.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx