Katie Melua laureatką w tegorocznej edycji Europejskiej Nagrody Kultury “Pro Europa”

Katie Melua Pro Europa
Katie Melua, fot. Katie Melua YouTube

OBSERWUJ NAS:

Katie Melua została laureatką tegorocznej Europejskiej Nagrody Kultury przyznawanej przez Europejską Fundacja Kultury „Pro Europa”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za wybitną pracę na rzecz integracji europejskiej w dziedzinie kultury, sztuki oraz polityki. W szczególności, projektów, które mają szerszy wydźwięk i wychodzą poza schematy społeczne jednego kraju.

Kapituła doceniła stałą i konsekwentną pracę autorki „Nine Million Bicycles” nad łączeniem kultur, w szczególności jej ostatni projekt z gruzińskim chórem kobiecym „Gori Woman’s Choir”. Oficjalna gala odbędzie się 28 sierpnia br. w gmachu opery w Bonn, gdzie Katie Melua odbierze nagrodę osobiście i wykona utwór „What a Wonderful World” z towarzyszeniem Beethoven Orchester. Występ wokalistki można będzie posłuchać na żywo dzięki transmisji Magenta Musik 360 – szczegóły TUTAJ.

Katie Melua i Pro Europa

Europejska Fundacja Kultury „Pro Europa” działa od 1 sierpnia 2011 roku i powstała z inicjatywy znanego niemieckiego propagatora kultury, Ernsta Seidela. Laureatami nagród do tej pory byli m.in. Vivienne Westwood, Jonas Kaufmann, Nina Stemme, Gerhard Richter, Prince Albert II of Monaco, Simone Young, Peter Maffay i Arnold Schwarzenegger.

Transmisja z gali Europäische Kulturpreis, na żywo – 28. sierpnia, od godz. 19:00 prosto z Opernhaus w Bonn. Link do wydarzenia: www.magenta-musik-360.de/trailer-europaeischer-kulturpreis-2021.

ZOBACZ:  Nowa płyta De Mono "Reset" już jutro!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x