Przejdź do treści

Karolina Gruszka w islandzkiej produkcji – Złotokap od 28 sierpnia w kinach

Karolina Gruszka / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Islandzkie kino już od kilkunastu lat utrzymuje wysoki poziom łącząc obecność na festiwalach filmowych z uznaniem krytyków i sympatią widzów. W Polsce dużą popularnością cieszyły się takie filmy jak „Barany. Islandzka opowieść”, „Kobieta idzie na wojnę” czy „W cieniu drzewa” – produkcji Madants, łączące komedie z dramatem.

Złotokap (od 28 sierpnia w kinach) w reżyserii Ragnara Bragassona jest w pewnym sensie kontynuacją takiego podejścia, ale porusza również w szerszym aspekcie kwestie problemów społecznych, szuka genezy i konsekwencji konfliktów, a przy tym tworzy portret rodzinny. Tak samo aktualny w Polsce jak na Islandii.

W jednej z głównych ról Karolina Gruszka wcielająca się w postać Danieli, która wiele zmieni w życiu Indiany i jej syna. Gruszka to nie jedyny polski akcent w filmie. Za montaż „Złotokapu” odpowiedzialny był Michał Czarnecki, który współpracował z Agnieszką Holland przy filmie „Obywatel Jones”.

Ragnar Bragason, jest uznanym islandzkim reżyserem, w Polsce znanym przede wszystkim z popularnego serialu “Więźniowie”, który znalazł się w rankingu Top 10 islandzkich produkcji – zestawienia Onet.pl. Film jest luźno oparty na sztuce, której reżyser jest również autorem. Od 2012 roku wystawiana jest na scenie Teatru Miejskiego w Rejkjavik’u.

Złotokap – oficjalny plakat filmu

Fot. plakat filmu „Złotokap”
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google