Kapitalny wyczyn Cristiano Ronaldo. Tyle goli ma już doświadczony Portugalczyk

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W 14. kolejce angielskiej Premier League Manchester United wygrał na Old Trafford z Arsenalem 3:2 (1:1). Ze świetnej strony znów pokazał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił dwa gole w tym meczu i przekroczył granicę 800 bramek w karierze.

Pierwszy gol padł w 13. minucie. Na listę strzelców wpisał się Emile Smith Rowe. Wydawało się, że sędzia nie uzna bramki, ponieważ wcześniej mocno ucierpiał David de Gea, ale ostatecznie arbiter nie zmienił swojej decyzji. „Kanonierzy” nie nacieszyli się zbyt długo prowadzeniem, ponieważ tuż przed przerwą gola dla „Czerwonych Diabłów” z bliskiej odległości zdobył Bruno Fernandes. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk płaskim strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W 54. minucie dla gości strzelił Martin Ødegaard i doprowadził do wyrównania. Gola na wagę zwycięstwa w 70. minucie strzelił Ronaldo. 36-latek wykorzystał rzut karny.

Kapitalny wyczyn Cristiano Ronaldo! Portugalczyk przekroczył granicę 800 bramek w karierze

Cristiano strzelił dwa gole w meczu z Arsenalem FC i przekroczył barierę 800 bramek w karierze. Aktualnie ma na swoim koncie 801 bramek. To pierwszy zawodnik w historii piłki nożnej, który strzelił tyle goli. Ronaldo jak na razie strzelał dla Sportingu CP (5 goli), Juventusu FC (101), Realu Madryt (450) i Manchesteru United (130). W kadrze Portugalii zaliczył 115 trafień.

Manchester United – Arsenal FC 3:2 (1:0)

Strzelcy: Bruno Fernandes 44′, Cristiano Ronaldo 52′, 70′ – Emile Smith Rowe 13′, Martin Ødegaard 54′