Juventus zdobył Superpuchar Włoch! Wojciech Szczęsny jednym z bohaterów! [WIDEO]

Cristiano Ronaldo, fot. Juventus Instagram

OBSERWUJ NAS:

Juventus pokonał Napoli 2:0 w Superpucharze Włoch. Zwycięstwo klubowi z Turynu zapewnili zdobywcy bramek Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata, oraz znakomita postawa w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Juventus zdobył swój rekordowy dziewiąty Superpuchar Włoch stadionie Mapei w Reggio Emilia. Obie drużyny miały znakomite szanse na zdobycie bramki w pierwszej połowie. Najlepszą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który z bliskiej odległości obronił strzał głową Hirvinga Lozano.

W drugiej połowie Juventus wyglądał na drużynę mocniejszą niż przed przerwą. Wynik spotkania w 64. minucie otworzył niezawodny w takich meczach Cristiano Ronaldo, który bez problemu skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości, po tym jak spadła mu wprost pod nogi odbijając się od jednego z obrońców Napoli po rzucie rożnym, który wykonywał Federico Bernardeschi.

Napoli starało się wyrównać i w 77. minucie mieli ku temu wielką okazję. W polu karnym Weston McKennie przewrócił Driesa Mertensa i sędzia po skorzystaniu z systemu VAR podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Lorenzo Insigne. Napoli cały czas atakowało i w 95. minucie gry Wojciech Szczęsny po raz kolejny popisał się fantastyczną interwencją, ratując Juve przed dogrywką. Klub z Turynu przypieczętował zwycięstwo kilkanaście sekund później, gdy Juan Cuadrado dostrzegł i podał do pędzącego w kontrze Alvaro Moraty i były piłkarz Chelsea strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu. Sędzia po tej bramce zakończył spotkanie.

Spuerpuchar Włoch 2020. Juventus – Napoli 2:0

ZOBACZ:  Conor McGregor chce walki ze słynnym raperem!