Przejdź do treści

John Madden nie żyje! Słynny trener miał 85 lat

John Madden nie żyje
John Madden, fot. NFL

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Legendarny trener i komentantor NFL John Madden zmarł we wtorek wieczorem w wieku 85 lat.

„W imieniu całej rodziny NFL składamy kondolencje (żonie) Virginii, (synowi) Mike’owi, (synowi) Joe i ich rodzinom” – powiedział komisarz NFL Roger Goodell. „Wszyscy znamy go jako trenera Galerii Sław Oakland Raiders i komentatora, który pracował dla każdej większej sieci, ale przede wszystkim był oddanym mężem, ojcem i dziadkiem” – dodał Goodell.

John Madden nie żyje

John Madden to legendarna postać futbolu amerykańskiego. Był zawodnikiem, trenerem oraz komentatorem i analitykiem NFL. Jego nazwiskiem EA Sports sygnowała serię gier „Madden NFL”.

twitter.com/NFL

Madden przez 10 lat był trenerem Oakland Raiders. Osiem razy poprowadził ich do play-offów. W styczniu 1977 r. Raiders wygrali Super Bowl XI, pokonując Minnesotę Vikings 32-14 pod jego przewodnictwem. John Madden miał znkomite statystyki kariery trenerskiej. Z Raiders odniósł 103 zwycięstwa, 32 razy przegrał i odnotował 7 remisów. Jego bilans wynosi 75,9% zwycięstw co daje mu najlepszy rezultat wśród wszystkich trenerów, którzy poprowadzili zespoły w ponad 100 meczach.

W oficjalnym komunikacie Raiders powiedzieli: „Niewiele osób znaczyło tyle samo dla wzrostu i popularności futbolu amerykańskiego, co trener Madden. Jego wpływ na grę zarówno na boisku, jak i poza nim był niezmierzony”. Madden został wprowadzony do Pro Football Hall of Fame (Galerii Sław) jako trener w 2006 roku.

Madden komentował mecze NFL przez 30 sezonów dla FOX, CBS, ABC i NBC. Zdobył 16 nagród Emmy jako wybitna osobowość sportowa/analityk wydarzeń sportowych.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx