Przejdź do treści

Jetlagz prezentuje teledysk „32 Smartfony”. Premiera albumu już 29 listopada

Fot. kadr z klipu Jetlagz - 32 Smartfony

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jetlagz razem z domem produkcyjnym Film Fiction stworzyli projekt bardzo eksperymentalny łączący wiele cyfrowych technik rejestracji obrazu i przestrzeni.

Nawiązują tym do cyfrowego świata, który coraz głębiej wkracza w rzeczywistość, łamiąc bariery pomiędzy tym co realne, a co nie. Coraz częściej oceniamy nasze otoczenie, przez pryzmat cyfrowego świata. Nowe technologie pozwalają nam głębiej zajrzeć w czyjeś życie, sami chętnie się nim dzielimy i wszystkim tym, co robimy z obcymi nam ludźmi. Społeczeństwo i relacje ludzkie bardzo szybko zmieniają się i wchodzą na całkowicie nowe obszary. Mamy wielu bardzo dobrych znajomych, których znamy tylko wirtualnie.

Eksperymentalna droga wiąże się z wieloma wybojami, przecieramy nowe szlaki więc ciężko wszystko precyzyjnie zaplanować. Projekt jest wynikiem działań wielu osób w określonych, wąskich ramach czasowych. Dzieło mocno ewoluowało podczas procesu tworzenia ze względu na obostrzenia-sprzętowe, ludzkie, czasowe, finansowe. Jest swoistym eksperymentem współdziałania wielu osób, firm i pomysłów. Mimo tak skomplikowanej drogi udało im się jako jednym z pierwszych połączyć wiele technik w jednym projekcie.

– Główna technika użyta w projekcie to volumetria, wolumetryczne nagrywanie obrazu. Z kamery otrzymujemy obraz w skali szarości, w którym każdy piksel reprezentuje odległość obiektu od kamery. Użyliśmy 4 kamer wolumetrycznych Kinect2 do rejestracji przestrzeni tak, aby można było oglądać sceny z każdego możliwego kąta. Niekonwencjonalny obraz nawiązuje do twórczości Jetlagz, których muzyka też nie podąża za mainstreamowymi kierunkami – dom produkcyjny Film Fiction.

Jetlagz – 32 Smartfony. Zobacz teledysk:

Jetlagz – 32 Smartfony
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx