REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Jeden Osiem L zaprasza na „Gwiezdny Bal”

Jeden Osiem L Gwiezdny Bal
Fot. kadr z klipu Jeden Osiem L - "Gwiezdny Bal"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Na kanale grupy Jeden Osiem L w serwisie YouTube pojawił się nowy klip do utworu „Gwiezdny Bal”.

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku hip-hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku wśród polskich słuchaczy.

Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty. W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska. W kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak: „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „Superjedynek”. W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Płytę promował singiel „Kilka Chwil”.

Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów. Przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu, gdzie hip-hop przestał być stylem dominującym. Stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych określających twórczość grupy.

W 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany „deKada”. krążek promował singiel „Znów to mam”. Od 2018 roku ukazało się 5 singli zespołu. Są to: „Zanim wszystko stracę”, „Grawitacja” , „Zatrzymaj się” „Serce ze Złota” oraz „O miłości do wolności”. Obecnie grupę tworzą Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Chris Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx