Jean-Michel Jarre wyróżniony Orderem Francuskiej Narodowej Legii Honorowej

Jean-Michel Jarre wyróżniony Orderem
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Światowy pionier muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej. Otrzymał go rąk samego prezydenta Francji – Emmanuela Macrona.

Wydarzenie odbyło się 21 czerwca, w poniedziałek. Tego dnia zorganizowano specjalny koncert artysty na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego, nieopodal Pół Elizejskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Irène Dresel, NSDOS, Cerrone oraz Glitter. Fani z całego świata mogli dołączyć do tego specjalnego wydarzenia na różnych platformach społecznościowych, w tym YouTube oraz TikTok.

Fête de la Musique stworzono przez francuskie Ministerstwo Kultury w 1982 roku. Zawsze przypada na 21 czerwca, czyli przesilenie letnie. Wydarzenie to składa się z serii bezpłatnych koncertów, które wypełniają ulice Paryża muzyką na żywo. Od momentu powstania, wydarzenie stało się międzynarodowym fenomenem obejmującym 120 miast na całym świecie.

Francuski kompozytor, wykonawca, producent, wizjoner, innowator, ambasador kultury – Jean-Michel Jarre uznawany jest na całym świecie za pioniera muzyki elektronicznej. Jego nowatorskie podejście do wizualizacji i wysoce technologiczna inscenizacja muzyki elektronicznej utorowała drogę do rozkwitu tej kultury na całym świecie poprzez renomowane festiwale.

ZOBACZ:  Avi i ReTo razem w teledysku do "Epitafium"
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x