Japonia sensacyjnie pokonuje Niemcy na MŚ w Katarze!

Japonia Niemcy MŚ

Na tegorocznych MŚ w Katarze doszło do kolejnej niespodzianki. Japonia po pełnym emocji meczu pokonała Niemcy 2:1.

Japonia po Arabii Saudyjskiej jest kolejną drużyną, która sprawiła na tegorocznym mundialu ogromną niespodziankę. Japończycy w swoim pierwszym mieczu na MŚ pokonali faworyzowaną ekipę Hansiego Flicka 2:1. Rzut karny w 33. minucie, który İlkay Gündoğan zamienił na gola, zapowiadał rutynowe zwycięstwo Niemiec. Jednak w 75. minucie występujący w Bundeslidze w SC Freiburg Ritsu Doan doprowadził do wyrównania. 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Takuma Asano podwyższył na 2:1 i nasi zachodni sąsiedzi byli w szoku.

Lewandowski zmarnował karnego! Polska remisuje z Meksykiem na MŚ

Niemcy przegrali mecz na mistrzostwach świata w którym prowadzili w pierwszej połowie pierwszy raz od 1978 roku (2:3 z Austrią). Pozostawali niepokonani w 21 takich meczach, aż do dziś.

Zwycięstwo Japonii mocno skomplikowało sytuację Niemców w grupie E, którzy zagrają teraz kolejno z Hiszpanią i Kostaryką.

Niemcy – Japonia 1:2 (1:0)

Strzelcy: İlkay Gündoğan 33′ (k.) – Ritsu Doan 75′, Takuma Asano 83′