Janiak, Krafftówna, Trzaskowski i Różczka na premierze spektaklu „Kwartet” w Teatrze Ateneum

Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

3 października w warszawskim Teatrze Ateneum odbyła się premiera spektaklu „Kwartet” Ronalda Harwooda w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

„Kwartet” Ronalda Harwooda to jedna z najbardziej znanych sztuk teatralnych brytyjskiego dramaturga i powieściopisarza, który w 2002 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego.

Rzecz dzieje się w domu spokojnej starości dla artystów-weteranów, gdzie spotykają się dawni sceniczni partnerzy z genialnego kwartetu z IV aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego. Jedna z par kwartetu była niegdyś małżeństwem… Swego czasu sławni, młodzi i piękni, dziś są siedemdziesięciolatkami pełnymi zgryźliwości i wzajemnych zabawnych złośliwości, wspominającymi z sentymentem i nieukrywaną miłością minione czasy. Ostatnim rzutem na taśmę próbują odtworzyć kwartet Verdiego, który w finale sztuki zabrzmi jak wyzwanie rzucone światu przez byłych wirtuozów operowego śpiewu. I po raz któryś okazuje się, że prawdziwa sztuka jest nieśmiertelna. Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd „starej daty” każdego teatru, w Ateneum reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę/Sylwię Zmitrowicz oraz dwóch Krzysztofów, Gosztyłę i Tyńca.

Na premierze pojawiło się kilka znanych osób ze świata show-biznesu, filmu i polityki, min.: Olivier Janiak, Barbara Krafftówna, Rafał Trzaskowski, Jan Holoubek i Magdalena Różczka.

Zobacz galerię zdjęć:

Premiera spektaklu „Kwartet”
Olivier Janiak / fot. Niemiec/AKPA
« z 4 »
ZOBACZ:  Jakie koła powinien mieć wózek spacerowy – dostosuj je do swoich potrzeb

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx