Jan Błachowicz już w sobotę zawalczy o mistrzowski pas UFC!

Jan Błachowicz / fot. Jan Blachowicz YouTube

Już w najbliższą sobotę po raz pierwszy w historii, polski zawodnik będzie miał szansę zdobyć mistrzowski pas UFC!

Jan Błachowicz (26-8) na najbliższej gali UFC 253 stanie do walki z Dominickem Reyesem (12-1), a stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas UFC wagi półciężkiej. Jeżeli chodzi o męskich reprezentantów naszego kraju w największej federacji MMA na świecie, to nikomu do tej pory nie udało się zmierzyć w walce o mistrzowski pas. Jan Błachowicz, który w przeszłości był mistrzem KSW, będzie miał więc szansę zdobyć tytuł mistrza jako pierwszy Polak w historii! „Cieszyński Książę” może pójść w ślady Joanny Jędrzejczyk, która jest pierwszą (i mamy nadzieję, że nie ostatnią) Polką, która zdobyła mistrzowski pas UFC.

Błachowicz vs Reyes o mistrzowski pas UFC

Dzięki temu, że Jon Jones (26-1-1), który dominował w kategorii półciężkiej, zwakował mistrzowski tytuł i przeniósł się do kategorii ciężkiej, Błachowicz z Reyesem dostali szansę walki o pas. Dominick Reyes swoją ostatnią walkę przegrał na punkty właśnie z Jonesem, choć pojedynek był bardzo wyrównany. Błachowicz w swojej ostatniej walce brutalnie znokautował w pierwszej rundzie Coreya Andersona. Polak w swoich ostatnich ośmiu walkach wygrywał aż 7 razy!

Walka Błachowicza z Reyesem będzie co-main eventem gali UFC 253, na której walką wieczoru będzie starcie pomiędzy Israelem Adesanyą (19-0) a Paulo Costą (13-0).

Droga do UFC 253 – Odcinek 1 – Jan Błachowicz:

Droga do UFC 253 – Odcinek 1. Jan Błachowicz

Droga do UFC 253 – Odcinek 2 – Jan Błachowicz:

Droga do UFC 253 – Odcinek 2. Jan Blachowicz
ZOBACZ:  Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić na gali UFC w marcu?

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx