Przejdź do treści

Jakub Stolarczyk prowadzi Leicester City do zwycięstwa nad Tottenhamem!

Jakub Stolarczyk, fot. Viaplay Sport Polska

W 23. kolejce Premier League Leicester City odniosło cenne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując Tottenham Hotspur 2:1. Bohaterem spotkania został Jakub Stolarczyk, polski bramkarz, który nie tylko popisał się świetnymi interwencjami, ale także został wyróżniony jako jeden z najlepszych zawodników meczu.

Mecz rozpoczął się od dynamicznych ataków Tottenhamu. Już w 33. minucie Richarlison otworzył wynik meczu, zdobywając gola po precyzyjnym dośrodkowaniu Pedro Porro. Gospodarze dominowali w pierwszej połowie, jednak Jakub Stolarczyk kilkukrotnie ratował Leicester City przed stratą kolejnych bramek. W 17. minucie Polak popisał się spektakularną interwencją, broniąc mocny strzał Son Heung-mina.

Druga połowa przyniosła zmianę tempa gry. Leicester szybko wyrównało dzięki Jamie’emu Vardy’emu, który w 46. minucie wykorzystał podanie Bobby’ego De Cordova-Reida i umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. Kolejne minuty należały już do „Lisów”. W 50. minucie Bilal El Khannouss zdobył piękną bramkę strzałem z dystansu, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Stolarczyk nie do przejścia

Mimo przewagi Leicester w drugiej połowie, Tottenham nie poddawał się. Pedro Porro, który również rozegrał świetne spotkanie, wielokrotnie próbował swoich sił z dystansu, ale Stolarczyk za każdym razem wychodził z opresji obronną ręką. W 82. minucie Polak został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry, co jednak nie wpłynęło na jego pewność siebie. Dzięki jego fantastycznym interwencjom Leicester City dowiozło zwycięstwo do końca meczu.

Premier League rozgrywki – najnowsze informacje.

Tottenham Hotspur FC – Leicester City 1:2 (1:0)

Gole: Richarlison 33′ – Jamie Vardy 46′, Bilal El Khannouss 50′

Źródło: DL10 youTube

Obserwuj w Google News:

Google News
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
pawicz
pawicz
1 miesiąc temu

Brawo!

1
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx