Jakie są najczęściej kupowane rodzaje broni?

najczęściej kupowane rodzaje broni
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Sympatycy broni palnej doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak szeroki mają wybór. Rodzajów broni jest wiele, dzięki czemu każdy znajdzie sprzęt dostosowany do swoich potrzeb i finansowych możliwości. Osoby niewtajemniczone w meandry świata broni palnej mogą mieć problemy z wyborem. Za dobrą wskazówkę może posłużyć popularność, jaką różne typy broni cieszą się wśród klientów.

Jakie rodzaje kupowane są najczęściej? Skąd się bierze ich popularność?

Karabiny

Wśród entuzjastów karabinów największym uznaniem cieszą się karabiny centralnego zapłonu. Przyczyna tego leży w tym, że w odróżnieniu od karabinów bocznego zapłonu nie wymagają one posiadania żadnego dodatkowego zezwolenia. Broń z bocznym zapłonem częściej używana jest przez osoby, które posługują się bronią w życiu zawodowym. W związku z tym znajdziemy ją raczej u policjantów niż entuzjastów strzelectwa sportowego lub zapalonych kolekcjonerów.

O popularności karabinów świadczy między innymi ich cena. Dobry karabin można nabyć już za kwotę 1000 złotych, czego przykładem jest większość karabinów jednostrzałowych. Dla osób zainteresowanych nieco droższą zabawą świetną opcją są sztucery, te sprzedają się za minimum 3000 złotych. Ten rodzaj karabinu to broń z lufą gwintowaną, używana przede wszystkim w myślistwie. W związku z rosnącą popularnością myślistwa wśród ludzi pochodzących z różnych środowisk, sprzedaż sztucerów systematycznie rośnie. Sklepy z bronią podają, że są to jedne z najczęściej kupowanych obecnie typów broni.

Pistolety i rewolwery

Myśląc o broni pierwszym skojarzeniem większości ludzi będzie pistolet. Nawet wybór tak standardowej broni jak pistolet nie jest niczym oczywistym. Kupujący stoi między innymi przed koniecznością wyboru między pistoletami automatycznymi i pistoletami maszynowymi. Historia tych pierwszych sięga początku XX wieku, a ich popularność od tamtego czasu dynamicznie rośnie. Ich współcześnie produkowane modele są o wiele bardziej wygodne niż pierwowzory, w związku z czym zwiększyła się znacznie atrakcyjność ich użytkowania.

Ten rodzaj pistoletów sprawdza się jednak wyłącznie do strzelania do bliskich celów. W przypadku konieczności strzelania długodystansowego o wiele lepiej sprawdzają się pistolety maszynowe. Są one szybkostrzelne i mają pojemne magazynki. Między innymi dzięki temu były powszechnie używane w czasie I Wojny Światowej. Dzisiaj nie są już tak częstym wyborem, jednak nadal cieszą się dużym uznaniem wśród kolekcjonerów.

Jeszcze więcej trudności może dostarczyć wybór odpowiedniego rewolweru. Chociaż jest on bronią częściej wybieraną niż pistolety, bo jest zazwyczaj dużo tańszy. Główny dylemat osób zastanawiających się nad kupnem rewolweru polega na wyborze odpowiedniego zapłonu – można bowiem wyróżnić rewolwery z bocznym i centralnym zapłonem. Boczny zapłon jest częstszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z bronią, są one dużo prostsze w obsłudze.

Akcesoria

Oprócz wyboru samej broni nie mniej ważne są dobierane do niej akcesoria. Bez nich nie można powiedzieć, że wykorzystujemy pełne możliwości swojego sprzętu. Zarówno broń, jak i wszystkie dobierane do niej akcesoria powinny być dopasowane do indywidualnych preferencji. Bardzo ważny jest wybór odpowiednich kabur, ładownic i pasów. Są one bardzo ważne z perspektywy komfortu i bezpieczeństwa przenoszenia broni. Ważny jest także wybór odpowiednich okularów i słuchawek. W razie wątpliwości w wyborze odpowiednich dodatków powinien pomóc pracownik profesjonalnego sklepu z bronią. Na podstawie danego typu broni zidentyfikuje on potrzeby konkretnej osoby w zależności od przeznaczenia, jakie będzie mieć kupowana przez nią broń niezależnie od tego, czy będą to karabiny, pistolety i rewolwery.

(artykuł sponsorowany)

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx