Jakie kosmetyki stosować na przebarwienia?

kosmetyki na przebarwienia
Fot. mat. prasowy

Przebarwienia na skórze to bardzo częsty problem, który może mieć różne przyczyny. Przebarwienia mogą przybierać, postać małych plamek lub zajmować sporą powierzchnię skóry twarzy. Na szczęście istnieje wiele metod walki z tym problemem. Jednym ze skutecznych sposobów są kosmetyki na przebarwienia z odpowiednimi substancjami aktywnymi, które redukują widoczność plam lub całkowicie je usuwają.

Warto również wiedzieć, że niektórym rodzajom przebarwień można skutecznie zapobiegać. Jakie więc kosmetyki wybrać?

Jak powstają przebarwienia na skórze?

Powstawanie przebarwień wiążą się z nieprawidłową ilością barwnika skóry, którym jest melanina. Przebarwienia powstają, gdy produkujące je komórki są zbyt aktywne. Przebarwienia mogą powstawać w związku ze zmianami hormonalnymi np. podczas ciąży albo stosowania antykoncepcji hormonalnej. Do powstawania tych zmian mogą również prowadzić predyspozycje genetyczne. Jeżeli w naszej rodzinie ktoś ma piegi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą się one pojawić również u nas. Co więcej, przebarwienia powstają w wyniku chorób np., nadczynności tarczycy lub niedoborów witaminowych.

Mogą je też powodować niektóre składniki kosmetyków oraz przyjmowanie leków. To jednak nie koniec. Przebarwienia powstają również w wyniku trądziku, łuszczycy lub nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. W tym ostatnim wypadku niezwykle ważna jest profilaktyka poprzez stosowanie kremów z filtrem, pomóc mogą również kosmetyki na przebarwienia.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Jeśli chodzi o przebarwienia, nie można nie wspomnieć o profilaktyce. Zdecydowanie łatwiejsze jest zapobieganie ich powstawania niż późniejsze próby ich redukcji i usuwania. Z tego względu niezwykle ważne jest stosowanie przez cały rok, niezależnie od pogody, kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Pomogą one ochronić skórę nie tylko przed przebarwieniami, które bardzo często powstają w wyniku kontaktu ze słońcem, ale także będą chronić skórę przed powstawaniem zmarszczek. Odpowiednio wysoki filtr, najlepiej spf50, powinny stosować przede wszystkim kobiety w ciąży, które w wyniku działania hormonów są szczególnie narażone na powstawanie przebarwień. O filtrze nie mogą zapominać również osoby stosujące kuracje kwasowe i z użyciem retinolu.

ZOBACZ:  Beksiński i Bieniasz w Tichauer Art Gallery w Tychach

Jakie kosmetyki są skuteczne w walce z przebarwieniami?

Powstałe już zmiany barwnikowe można zniwelować, stosując odpowiednie kosmetyki na przebarwienia. Warto sięgać przede wszystkim po preparaty złuszczające oraz rozjaśniające. Wśród składników, które skutecznie rozjaśniają powstałe przebarwienia, wymienia się między innymi kwas azelainowy oraz witaminę C. Pierwszy ze składników rozjaśnia skórę poprzez złuszczające właściwości. Witamina C z kolei nie tylko rozjaśnia powstałe przebarwienia, ale ma także właściwości odżywcze i nawilżające.

Decydując się na kosmetyki na przebarwienia, warto zwrócić również uwagę na składniki takie jak kwas kojowy, niacynamid, kwas linolowy i wyciąg z wąkroty azjatyckiej. Dobrą skuteczność w walce z przebarwieniami wykazują również kosmetyki z retinolem, który w dłuższej perspektywie czasu nie tylko pomaga pozbyć się ich, ale również spłyca zmarszczki i odżywia skórę.

Kosmetyki na przebarwienia skóry znajdziesz na https://ziaja.com/c/przebarwienia-1091.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx