Jaki iPad wybrać dla dziecka? Pomagamy w wyborze

iPad dla dziecka
Fot. mat. prasowy

Apple iPad to bez wątpienia najlepszy tablet na rynku, który ceni się za wydajność i perfekcyjne wykonanie. Wbrew pozorom to nie tylko rozwiązanie dla dorosłych, ale również i nieco młodszych. Jaki iPad wybrać dla dziecka? Na co zwrócić uwagę? Pomagamy w wyborze.

Co wziąć pod uwagę, kupując iPad dla dziecka?

Tablet to urządzenie, które można umieści pomiędzy smartfonem i laptopem. Nieco większy od telefonu, mniejszy od komputera, sprawdza się w wielu sytuacjach, dając ogromne możliwości zarówno jako narzędzie pracy, jak i w kwestii edukacyjnej. Nic dziwnego, że cieszy się sporą popularnością.

Niekwestionowanym liderem na rynku jest iPad, czyli tablet marki Apple. Po raz pierwszy zadebiutował w 2010 roku. Bardzo dobrze się przyjął i firma zdecydowała tworzyć kolejne, ulepszone wersje, tym samym starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnym grupom odbiorców. Choć tablet jest zazwyczaj wybierany przez dorosłych, to chętnie sięga po niego młodzież oraz rodzice, którzy kupują go dla swoich dzieci.

Wiek dziecka

W pierwszej kolejności weź pod uwagę wiek dziecka. Dziesięciolatek ma zupełnie inne potrzeby niż trzylatek. Z kolei szesnastolatek będzie wymagał jeszcze bardziej zaawansowanego sprzętu.

Przeznaczenie

Określ, w jakim celu będzie używany tablet. Może służyć do:

  • przeglądania Internetu — korzystanie z portali społecznościowych, sprawdzanie poczty oraz szukanie informacji,
  • oglądanie filmów/seriali i słuchanie muzyki — zapewnia wygodne oglądanie wideo np. w trakcie podróży,
  • granie w gry — granie w gry na tablecie jest znacznie wygodniejsze niż na smartfonie,
  • nauki — iPad to świetna alternatywa dla zeszytu. Będzie także idealnym narzędziem do nauki np. rysowania, tworzenia grafik.

Wielkość i typ ekranu

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wyświetlacz urządzenia to najważniejszy element. Dlatego warto przemyśleć sobie zarówno wielkość, jak i typ ekranu w tablecie. Jeżeli tablet ma być poręczny, to sprawdzą się ekrany o przekątnej około 8 cali. Modele z 9-10-calowym wyświetlaczem zapewnia większy komfort podczas oglądania filmów czy też notowania. Z kolei tablety o przekątnej 10 cali i większej z pewnością przydadzą się u uczniów klas licealnych.

ZOBACZ:  78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia

Czy warto kupić iPad dla dziecka?

Apple iPad, bez względu na model, ma wiele korzyści. Urządzenie działa w oparciu o system iPadOS, który jest optymalizowany do poszczególnych modeli. Dzięki temu jest mniej podatny na ataki hakerskie. Producent gwarantuje wieloletnie wsparcie w postaci aktualizacji systemu operacyjnego. Przykładowo, najnowszą wersję systemy iPadOS można zainstalować na iPadzie Air 2 z 2014 roku!

Do tego dochodzi sklep App Store, w którym można pobrać wiele świetnych aplikacji, dedykowanym dzieciom i młodzieży. Są one starannie wyselekcjonowane. Żaden inny producent nie daje takiej możliwości. Do iPada można dodatkowo dokupić akcesoria, takie jak rysik Apple Pencil czy zewnętrzną klawiaturę. Te dodatki nie tylko ułatwią codzienne użytkowanie, ale również zamienią zwykły tablet w sprzęt o ogromnych możliwościach.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx