Przejdź do treści

Jaki dron do 2000 zł?

Jaki dron do 2000 zł
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obecnie jednym z najpopularniejszych gadżetów technologicznych są drony. To bezzałogowe maszyny latające, które pozwalają przede wszystkim na robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów z dużej wysokości (perspektywa lotu ptaka). Oczywiście stwarzają znacznie szersze możliwości wykorzystania.

Godny polecenia jest zwłaszcza dron do 2000 zł, ponieważ gwarantuje optymalny komfort obsługi.

Odpowiednie sterowanie to kwestia priorytetowa

Dron ze średniej półki cenowej wprost idealnie nadaje się do nagrywania materiałów z podróży i uroczystości rodzinnych, przeprowadzania inspekcji wizyjnych, tworzenia filmów marketingowych, a nawet mapowania terenu (geodezja). Kupując konkretny model, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na sposób sterowania. Najbardziej precyzyjny jest oczywiście dedykowany pad ze wbudowanym wyświetlaczem. Dzięki niemu będziemy w stanie swobodnie manewrować statkiem i wykonywać skomplikowane akrobacje powietrzne. To rozwiązanie wymagające pewnej wprawy, dlatego powinny na nie postawić osoby posiadające już jakieś doświadczenie w obsłudze drona. Mniej zaawansowaną alternatywę stanowi aplikacja zainstalowana na smartfonie bądź tablecie. Komunikuje się ona z maszyną poprzez technologię łączności bezprzewodowej, a jej kluczowa zaleta to intuicyjny interfejs.

Dobra kamera i duży zasięg zapewnią satysfakcjonującą rozrywkę

Dron do 2000 zł musi być koniecznie wyposażony w kamerę o rozdzielczości minimum HD (czyli 1280×720 pikseli). Najlepiej Full HD albo 4K. Dodatkowo pożądana jest wysoka płynność obrazu, która wynosi od 30 do 60 klatek na sekundę. Oba parametry wpływają bowiem bezpośrednio na jakość uzyskiwanych fotografii oraz filmów (brak jakichkolwiek zniekształceń i lagów). Przyda się jeszcze cyfrowa stabilizacja, która w znacznym stopniu zniweluje prawdopodobieństwo poruszenia obrazu nawet w warunkach porywistego wiatru czy intensywnego lotu. Niezwykle istotną rolę odgrywa też zasięg urządzenia w linii prostej. Modele dostępne we wspomnianej kategorii cenowej oferują przeważnie od 1 kilometra do około 5 km zasięgu, co w zupełności wystarcza do czerpania pełnej przyjemności z użytkowania statku. Pozostałe wartościowe czynniki to wytrzymała bateria, solidna obudowa odporna na uszkodzenia mechaniczne i waga nieprzekraczająca 250 gramów.

Im więcej funkcji, tym lepiej

Wybierając dron do 2000 zł (https://megadron.pl/pl/menu/rekreacyjne/przedzial-cenowy/dron-do-2000-zl-1400.html), nie zapomnijmy o zweryfikowaniu jego funkcjonalności. Absolutna podstawa to moduł GPS ułatwiający zidentyfikowanie położenia maszyny w razie jej zagubienia, a także sześcioosiowy żyroskop pozwalający utrzymać stabilną pozycję zarówno w locie, jak i podczas zawisu. Na uwagę zasługuje ponadto tryb sportowy. Dzięki niemu dron jest zaskakujący zwrotny i szybki, a przy okazji gwałtowniej reaguje na ruchy drążka zlokalizowanego w padzie. Do innych praktycznych funkcji zaliczamy m.in. śledzenie wskazanego obiektu, awaryjne hamowanie (nieocenione w razie pojawienia się groźnej przeszkody) oraz tryb Quickshots przystosowany do robienia kilkusekundowych, kreatywnych materiałów wideo. Na koniec sprawdźmy, czy interesujący nas sprzęt posiada w zestawie zapasowe śmigła, etui ochronne i slot na kartę SD.

(artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx