Przejdź do treści

Jaka jest odpowiednia waga rakiety do squasha?

waga rakiety do squasha
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jednym z najważniejszych parametrów uwzględnianych przy doborze rakiety do squasha, jest jej waga. Czym kierować się przy wyborze?

Ile ważą rakiety do squasha?

Rakiety do squasha, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, mogą ważyć od ok. 100 do 220 gramów. Na rynku najpowszechniejsze są rakiety grafitowe o wadze ok. 120-150 gramów. To najliczniejsza grupa. Modele aluminiowe to najczęściej ramy ważące więcej niż 170 gramów, na ogół ok. 200. Do najlżejszych modeli rakiet do squasha należą te o wadze 100, a nawet mniej gramów, jak np. Karakal SN 90.

Najpopularniejsza waga rakiet do squasha

Jak już wspominałem, do najczęściej spotykanych rakiet squashowych należą te, których waga waha się między 120 a 150 gramów. Jednym z wyróżniających się modeli jest tu rakieta do squasha Wilson Hyper Hammer 120, choć popularnością nie ustępuje jej inny model tej marki, czyli Hyper Hammer 145. Waga tej pierwszej to numer jeden wśród graczy różnych poziomów. Rakiety do squasha Wilson o wadze 120 gramów to gwarancja odpowiedniego balansu między mocą a kontrolą. Główka rakiety jest na tyle szybka, że można wykonać nią najbardziej skomplikowane zagrania, bez ubytku mocy w uderzeniu.

Dlaczego rakieta do squasha Wilson?

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie sportów rakietowych posiada swoją linię do squasha. Częściowo są to modele o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak wspomniane wcześniej rakiety do squasha Wilson Hyper Hammer, są również nowości, które odpowiadają liniom tenisowym. Rakiety do squasha Wilson Blade, Pro Staff czy Ultra to inne, które można znaleźć w kolekcji. Są to modele o różnych wagach, wahających się od 110 do 150 gramów.

Jaka rakieta do squasha Wilson dla amatora?

Na rynku znajdziemy również rakiety do squasha Wilson odpowiednie dla amatorów i graczy rekreacyjnych. Poza Hyper Hammer 145 są w ofercie również modele aluminiowe, cięższe. Znajdziecie je sortując po wadze rakiety do squasha – będą cięższe niż 170 gramów; oraz po cenie – są to z reguły najtańsze rakiety, ich cena nie przekracza 200 złotych. Rakiety do squasha Wilson warto polecić głównie ze względu na jakość wykonania. Marka od dawna produkuje rakiety do squasha, ma doświadczenie z innych sportów, które wykorzystuje przy tworzeniu kolejnych kolekcji.

(artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx