Jaką eurowizyjną piosenkę odtwarzamy najczęściej?

Jaką eurowizyjną piosenkę
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Po zwycięstwie podczas 71 festiwalu w San Remo, Maneskin reprezentuje barwy Włoch podczas Eurowizji w 2021 roku. Zespół wystąpi podczas wielkiego finału w Rotterdamie już 22 maja. Spektakl na Ahoy Arenie będzie pierwszym od dłuższego czasu przed publicznością. Na wydarzeniu ma pojawić się około 3500 osób.

Jaką eurowizyjną piosenkę odtwarzamy najczęściej? Występ Maneskin na Eurowizji na pewno wpłynął na rozpoznawalność zespołu na całym kontynencie. Utwór „Zitti e Buoni” jest najczęściej słuchaną eurowizyjną piosenką na świecie od marca do maja tego roku. Widowisko, które przygotowali Włosi, mimo że przedstawiane głównie za pomocą telewizorów, na pewno porwie swoją energią. Za ich scenicznym wizerunkiem stoi mediolańskie studio Giò Forma (Claudio Santucci, Cristiana Picco, Florian Boje). Razem z zespołem zaprojektowali grę świateł, wizualizacje oraz choreografię, by jeszcze wzmocnić energie kreowaną przez zespół. Stroje swoim nazwiskiem podpisało Etro.

Måneskin – Zitti e Buoni

Jaką eurowizyjną piosenkę odtwarzamy najczęściej?

„Zitti e Buoni” zostało odtworzone już ponad 45 milionów razy i pokryło się podwójną platyną we Włoszech. To surowy i przesterowany dźwięk, który doskonale pasuje do muzycznej filozofii Måneskin. Piosenka opowiada o odkupieniu i chęci odwrócenia losów świata przez muzykę. Do utworu powstał także klip w reżyserii Simone Peluso, który przedstawia członków zespołu (Damiano, Victoria, Thomas i Ethan) w minimalistycznej kompozycji. Wszystko po to, by sami artyści mogli błyszczeć.

„Zitti e Buoni” to część albumu „Teatro d’ira – Vol. I”, pierwszej części większego projektu szykowanego przez Måneskin. Płyta została nagrana w Mulino Recording Studio w Acquapendante i ma już ponad 100 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. To hołd oddany analogowemu klimatowi lat 70′. Krążek jest następca wydanego dwa lata wcześniej „Il ballo della vita”, które pokryło się podwójną platyną.

„Teatro d’ira – Vol. I” pojawi się na sklepowych półkach już 28 maja. Płytę można zamawiać już w przedsprzedaży.

ZOBACZ:  Jak Ćmy - dollZ publikuje nowy teledysk!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x