Jak zorganizować kameralne wesele?

Jak zorganizować kameralne wesele
Fot. mat. prasowy

Uwielbiamy kameralne wesela! W rzeczywistości… małe wesela są coraz popularniejsze w ostatnich latach. Być może słyszeliście określenie „mikro ślub”, którego jesteśmy wielkimi fanami. Jest wiele powodów, dla których pary decydują się na kameralne wesele. Jak zorganizować mały, kameralny ślub dla najbliższych? O czym warto pamiętać? Podpowiadamy!

1. Daj sobie czas na planowanie

Przede wszystkim, kameralny ślub nie musi oznaczać, że można go zaplanować w jeden dzień. Trzeba jeszcze podjąć kilka decyzji i sprawdzić, co jest do zrobienia. Jeśli rezerwujesz miejsce, kalendarze w 2021 roku będą się najprawdopodobniej szybko zapełniać, ponieważ wiele par z 2020 roku zmieniło rezerwacje. Trzeba to umieścić na szczycie listy i dopiero potem zająć się kolejnymi sprawami.

Niezbędne elementy, takie jak pudełka na obrączki, serwety lniane czy papeteria ślubna – znajdziesz w sklepie By Simple.

A jeśli planujecie samodzielnie wykonać jakieś detale (jak ten pan młody, który zbudował ten fajny łuk) – zacznijcie wcześniej! Projekty zajmują zwykle więcej czasu i środków, niż się wydaje, dlatego najlepiej jest wyprzedzać, aby dać sobie trochę wytchnienia w miarę zbliżania się dnia.

Jeśli marzyliście o dużym weselu, teraz nadchodzi ta trudna część. My zakwalifikowalibyśmy kameralne wesele do grupy poniżej 75 osób, ale prawdopodobnie będą obowiązywać pewne ograniczenia w zależności od miejsca zamieszkania i daty ślubu. Dobra wiadomość jest taka, że w takich okolicznościach ludzie nie będą czuli się pominięci, więc jeśli martwisz się o zranione uczucia, możesz spać spokojnie.

Nasza najlepsza rada, jeśli chodzi o zawężenie listy gości, brzmi: zadbajcie o to, aby Wasz wewnętrzny krąg rodziny i przyjaciół był zaangażowany. Otaczajcie się ludźmi, którzy sprawiają, że czujecie się kochani, komfortowi i wspierani. A kiedy już sporządzicie ostateczną listę, zastanówcie się nad korzyściami!

ZOBACZ:  Finał Responsible Fashion Awards 2020. Zobacz kto wygrał

Najważniejszą rzeczą, która wpływa na ogólny budżet, jest liczba gości. Mniejsza liczba osób oznacza, że możecie wydać trochę więcej na osobę, a przy tym mieć lepsze jedzenie, wypożyczalnie, prezenty, najlepszy alkohol i być może więcej pieniędzy na inne rzeczy, które mogą być dla Was ważniejsze, jak świetny fotograf czy sukienka od projektanta, na którą się zdecydowaliście.

Personalizacja

Uwielbiamy kameralne wesela! W rzeczywistości… małe wesela są coraz popularniejsze w ostatnich latach. Być może słyszeliście określenie „mikro ślub”, którego jesteśmy wielkimi fanami. Jest wiele powodów, dla których pary decydują się na kameralne wesele. Margaux Fraise, która od 2011 roku w Harmony Creative Studio zajmuje się planowaniem małych i dużych ślubów, udzieliła nam kilku rad dla par planujących kameralne wesele:

Przez cały czas mojej pracy jako wedding plannera podkreślałam wartość mniejszych ślubów. Nawet przed koronawirusem takie kameralne wesela były zawsze znaczące dla pary i doceniane przez gości. Tendencja do organizowania wesel bardziej skoncentrowanych na gościach i przeżyciach trwa od dawna. Jeśli nie możecie zorganizować dużej imprezy, zwróćcie uwagę na to, jak stworzyć bardziej znaczącą więź z wyjątkowymi osobami, które zostały zaproszone. Jeśli pomyślisz o tym w kategoriach oszczędzania pieniędzy lub zdobycia wszystkiego, co znajduje się na Twojej liście życzeń, to również pomoże Ci to jak najlepiej wykorzystać sytuację.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Wam zaplanować kameralne wesele, a także kilka powodów, dla których zmiana biegu wydarzeń jest korzystna dla Was i Waszych gości.

Lista gości

Jeśli marzyliście o dużym weselu, to teraz nadchodzi ta trudna do zniesienia część. My zakwalifikowalibyśmy kameralne wesele do kategorii poniżej 75 osób, ale prawdopodobnie będą obowiązywać ograniczenia w zależności od miejsca zamieszkania i daty ślubu. Dobra wiadomość jest taka, że w takich okolicznościach ludzie nie będą czuli się pominięci, więc jeśli martwisz się o zranione uczucia, możesz spać spokojnie.

ZOBACZ:  Premiera spektaklu "Jordan". Agata Tuszyńska, Julia Chatys i Mariusz Bonaszewski wśród gości

Nasza najlepsza rada, jeśli chodzi o zawężenie listy gości, brzmi: zadbajcie o to, aby Wasz wewnętrzny krąg rodziny i przyjaciół był zaangażowany. Otaczajcie się ludźmi, którzy sprawiają, że czujecie się kochani, komfortowi i wspierani. A kiedy już sporządzicie ostateczną listę, zastanówcie się nad korzyściami!

Jak mówi Margaux: „Najważniejszą rzeczą, która wpływa na ogólny budżet, jest liczba gości. Mniejsza liczba osób oznacza, że możesz wydać trochę więcej na osobę i mieć lepsze jedzenie, wypożyczalnie, upominki, najlepszy alkohol i być może więcej pieniędzy na inne rzeczy, które mogą być dla Ciebie ważniejsze, jak świetny fotograf czy sukienka od projektanta, na którą się zdecydowałaś”.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx