Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń
Fot. mat. prasowy

Nie każdy jest fanem sportu, czy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jest ona jednak niezbędna, aby nasz organizm funkcjonował tak, jak powinien, beż żadnych przykrych niespodzianek.

Nie chce Ci się iść na trening? Nie masz ochoty na ćwiczenia w domu? Sprawdź w jaki sposób zmotywować się do ćwiczeń!

Małe cele gwarancją sukcesu

Jeżeli już na wstępie przystępowania do aktywności fizycznej postawisz sobie wysoką poprzeczkę, to od razu się zniechęcisz i czasem bez podejmowania prób do jej zdobycia, skończysz leżąc na kanapie. Zapisz więc na kartce papieru niewielkie cele, które będzie Ci o wiele łatwiej osiągnąć, jak np. 10 minut treningu na skakance, czy dwudziestominutowy trening z YouTube.

Wybierz taką aktywność fizyczną, która będzie Ci się podobać!

A co najważniejsze – z chęcią będziesz ją uprawiał! Jeżeli nie jesteś fanem żadnej aktywności fizycznej, to wybierz “najmniejsze zło” albo spróbuj czegoś zupełnie nowego, czego nigdy nie robiłeś.

Muzyka

To, jakiej muzyki słuchamy podczas ćwiczeń wpływa na nasz nastrój i motywację do osiągnięcia lepszych wyników. Jej szybsze tempo może poprawić wyniki sportowe, a ulubiona odwraca uwagę od bólu i pomaga zapomnieć o zmęczeniu.

Śledzenie postępów

Staraj się regularnie śledzić swoje parametry. Załóż dziennik, w którym będziesz zapisywać swoje postępy. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy ćwiczą w domu. Co zawrzeć w takim dzienniku?

 • wagę początkową i wagę po treningach,
 • plan diety,
 • pomiary,
 • uczucia przed i po treningu,
 • liczba spalonych kalorii.

Dzięki takiemu dziennikowi, będziesz mógł określić swoje postępy w danym czasie. Jeżeli zobaczysz, że coś się zmienia, to Twoja motywacja również ulegnie poprawie, a wstanie z kanapy aby poćwiczyć nie będzie już takie trudne.

Zmienność treningu

Ćwicząc samemu w domu można popaść w rutynę, której skutkiem może okazać się brak chęci do dalszego trenowania. Aby temu zapobiec, wprowadź do swojego planu treningowego kilka zmian. Możesz któryś trening zamienić na jazdę rowerem po okolicy, czy zajęcia jogi. Nie pozwalaj sobie nudzić podczas ćwiczeń! Powinieneś je robić z chęcią, a nie z przymusu.

ZOBACZ:  W przyszłym tygodniu hokejowa reprezentacja Polski rozegra dwa mecze z Węgrami

Regularność ćwiczeń

Regularne ćwiczenia pomagają w motywacji do osiągnięcie postawionego przez siebie celu. Co więcej, przynoszą one wiele korzyści, takich jak:

 • poprawienie nastroju i zdrowia psychicznego,
 • pomaganie w utrzymaniu zdrowego ciała i umysłu,
 • lepszy sen,
 • zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób przewlekłych, np. cukrzycy,
 • pozytywny wpływ na aktywność mózgu,
 • spowolnienie procesu starzenia się.

Odzież sportowa

Dzięki sportowym ubraniom nie tylko będziesz czuć się stylowo w czasie wykonywania treningu, ale to właśnie one pomogą Ci w uniknięciu kontuzji i zwiększeniu pewności siebie. O wiele lepiej będziesz się czuł w legginsach i koszulce fitness, niż w wyciągniętej koszulce “po starszym bracie” i spodniach dresowych. Ponadto, dobrze wiedzieć, że bardzo dużo urazów sportowych, spowodowanych jest właśnie przez nieodpowiednią odzież lub sprzęt. Pamiętaj tylko o tym, aby Twoje ubranie było odpowiednio dostosowane do otoczenia!

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx