Jak zmierzyć rozmiar stanika?

Jak zmierzyć rozmiar stanika
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Jak mierzyć biustonosze? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, szczególnie w dobie rosnącej świadomości na temat brafittingu. Obecnie zdajemy sobie sprawę, że mierzenie stanika to nie tylko sprawdzanie, czy w niego “wchodzimy”, ale przede wszystkim – czy leży komfortowo i podtrzymuje biust w prawidłowy sposób.

Dlatego radzimy, jak prawidłowo dobierać rozmiar bielizny, by wybrane przez Ciebie biustonosze pasowały idealnie.

Jak zmierzyć biustonosz?

Aby prawidłowo zmierzyć stanik, musisz zacząć od zdjęcia wymiarów z siebie, a następnie wyliczyć odpowiedni rozmiar zgodnie z tabelą producenta. Obwód pod biustem mierz dość ciasno, na wyprostowanej sylwetce. Miarka powinna przylegać do ciała na tym samym poziomie z tyłu i z przodu. Uzyskany wynik zaokrąglij w dół do najbliższej liczby podzielnej przez 5.

– Wynika to z elastyczności materiałów używanych do produkcji biustonoszy – wyjaśnia ekspert N69.pl – Dodatkowo na obwodzie stanika opiera się aż około 80% ciężaru biustu, przez co tylko dopasowany obwód zapewni dobre podtrzymanie. Warto przy tym zwracać uwagę na tabele rozmiarów poszczególnych producentów – w niektórych przypadkach należy od naszego obwodu odjąć 5 i dopiero wtedy zaokrąglić w dół.

Jak widać, odpowiednie mierzenie biustu jest kluczem do dobrania idealnie dopasowanej, wygodnej bielizny i uniknięcia zarówno bólu pleców wywołanego brakiem odpowiedniego podparcia dla piersi, jak i czerwonych śladów po wpijaniu się ramiączek.

Mierzenie biustonosza – jak poznać, że obwód jest nieodpowiedni?

Do sygnałów świadczących o nieprawidłowym pomiarze biustonosza, a dokładniej jego obwodu, należy między innymi podnoszenie się biustonosza na plecach po uregulowaniu ramiączek. Dzieje się tak, gdy obwód jest za duży. Biustonosze powinny leżeć na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. W sytuacji, w której obwód jest za duży, biustonosz dodatkowo przesuwa się przy podnoszeniu i opuszczaniu rąk. Z kolei jeżeli czujesz wyraźny dyskomfort i ucisk, obwód jest zbyt mały. Stanik nie może powodować trudności w wykonaniu głębszego oddechu ani ograniczać swobody ruchów.

ZOBACZ:  Zawody wędkarskie aktorów. Eliza Gwiazda, Karol Strasburger i Małgorzata Sadowska najlepsi!

Jak zmierzyć miseczkę biustonosza?

Mierzenie miseczki biustonosza opiera się na znajomości obwodu biustu. Ten zaś najłatwiej zmierzyć w miękkim staniku z fiszbinami pozbawionym wkładek typu push-up, w lekkim nachyleniu pozwalającym swobodnie układać się piersiom. Zwróć uwagę, by miarka znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu. Zwróć również uwagę by nie ściskać biustu podczas mierzenia.

Porównując obwód w biuście z uzyskanym wcześniej docelowym obwodem stanika (nie obwodem pod biustem!) otrzymujesz rozmiar miseczki. Przykładowo, osoba, której obwód stanika wynosi 75, a obwód w biuście 83 powinna zacząć mierzenie od biustonosza 75B. Z kolei przy obwodzie pod biustem 76 oraz obwodzie biustu 95 warto sięgnąć na początek po rozmiar 70G, porównując go z rozmiarem 75F, 70F oraz 70G. Z kolei dla osoby, której obwód pod biustem wynosi 91, a w biuście 103, odpowiedni powinien być stanik w rozmiarze 85C, przy czym warto przymierzyć także 85B, 85D, 80D oraz 80E.

Rozbieżności te wynikają przede wszystkim z różnej budowy ciała oraz kształtu piersi, co trudno jest uwzględnić w tabeli. Dlatego tak ważne jest mierzenie biustonosza przed zakupem. Każdej sztuki, nawet jeśli od dawna kupujesz określony rozmiar.

Jak mierzyć stanik? Dopasowanie miseczki

Aby upewnić się, że mierzenie rozmiaru stanika przeprowadziłaś prawidłowo, po jego założeniu lekko się pochyl i ułóż rękami piersi w miseczkach. Przy odpowiednio dobranej miseczce pierś wypełnia ją w całości, tworząc okrągły kształt i nie wylewając się pod pachą lub przez górną krawędź biustonosza. Fiszbina powinna z jednej strony kończyć się mniej więcej w środkowej części pachy, a z drugiej – przylegać płasko do mostka. Jeżeli w miseczce pozostaje dużo wolnego miejsca, fiszbina wciska się w pierś lub odstaje od mostka – wybierz większą miseczkę.

Prawidłowy pomiar biustonosza jest niezbędny nie tylko dla pięknego biustu, ale i Twojej wygody, a nawet zdrowia. Dodatkowo na dobrze dobranym staniku zyska cała sylwetka – stanie się smuklejsza, a biust nie będzie “uciekać” i będzie miał zawsze piękny kształt. Dlatego zwróć uwagę na dobór właściwego rozmiaru nie tylko na co dzień, ale także wybierając seksowną bieliznę na specjalne okazje, takie jak wyjątkowe komplety Obsessive: https://n69.pl/seksowna-bielizna-damska-i-kostiumy/seksowne-komplety-obsessive.

ZOBACZ:  Auto Davida Hasselhoffa z serialu Knight Rider na aukcji WOŚP

(artykuł sponsorowany)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x