Jak zadbać o bezpieczeństwo na stoku?

bezpieczeństwo na stoku
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Zbliżający się sezon zimowy to powód do uśmiechu zwłaszcza dla miłośników szusowania na nartach i snowboardzie. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio się do niego przygotować i zadbać między innymi o bezpieczeństwo na stoku. Poznaj najważniejsze zasady oraz dowiedz się, dlaczego warto wyposażyć się dodatkowo w ubezpieczenie narciarskie.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, czy też szusujesz od wielu lat, musisz posiadać profesjonalny sprzęt i ubiór. Jest to bardzo istotne jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa zarówno twojego, jak i innych osób znajdujących się na stoku. Przede wszystkim, każde z akcesoriów musi być odpowiednio dopasowane do wieku, rozmiaru i umiejętności użytkownika – jedynie wtedy zapewnią one zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach czy snowboardzie.

Z tego też względu, kupując narty lub deskę snowboardową warto zasięgnąć porady profesjonalisty w specjalistycznym sklepie, który doradzi właściwy sprzęt. Kierowanie się w tym przypadku wyłącznie walorami wizualnymi z pewnością nie będzie dobrym pomysłem – odpowiednio dobrany sprzęt da ci gwarancję stabilności oraz wygodny podczas jazdy. Niezwykle istotny jest między innymi dobór siły wiązań, dzięki czemu znacząco obniżysz ryzyko kontuzji, jaką może spowodować wypięcie nogi w najmniej oczekiwanym momencie.

Elementy ubioru również mają istotne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane buty, kask czy gogle pozwolą ci uniknąć wypadku lub przynajmniej znacząco zminimalizować jego efekty. Pamiętaj, że na stoku można nabawić się wiele urazów. Dlatego też niezbędne wyposażenie w postaci sportowej garderoby i akcesoriów stają się w tym przypadku niezbędne. Szczególną uwagę zwróć zwłaszcza na kask i gogle. Muszą być idealnie dopasowane do użytkownika, żeby spełnić swoją rolę.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na stoku? Najważniejsze zasady

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo własne i innych, z pewnością należy stosować się do zasad panujących na stoku. Miej na uwadze wszelkie znajdujące się na nim znaki i ostrzeżenia oraz zawsze szusuj z rozwagą. Na stoku panują różnorodne warunki atmosferyczne, które niekiedy znacząco zwiększają ryzyko wypadku – oślepiające słońce, silny wiatr lub zamglenie sprawiają, że widoczność staje się ograniczona. Warto w takim przypadku jeździć szczególnie ostrożnie, zdecydowanie unikając dużych prędkości, zwłaszcza w bardzo zaludnionych miejscach.

Wracając do aktywności po dłuższej przerwie, nie zapomnij o solidnej rozgrzewce. Jeżeli nie chcesz na samym początku nabawić się kontuzji, jest to absolutna konieczność. Przygotuj ciało w odpowiedni sposób na czekający go wysiłek, wykonując między innymi stretching dynamiczny – wystarczy, że poświęcisz około 15 minut każdego dnia miesiąc przed planowanym wyjazdem na stok, a twoja kondycja fizyczna znacząco się polepszy, dzięki czemu ryzyko kontuzji stanie się dużo niższe. Pamiętaj również o tym, aby będąc na stoku zbytnio się nie przeciążać.

Ze względu na fakt, że nawet mimo usilnych starań nie zawsze da się uniknąć kontuzji lub wypadku na stoku, warto wyposażyć się w ubezpieczenie turystyczne – dotyczy to zwłaszcza osób podróżujących za granicę. Kiedy skorzystanie z pomocy medycznej okaże się nieuniknione, polisa ta zapewni ci pokrycie kosztów leczenia. Wystarczy, że wybierając się na narty i snowboard wykupisz ubezpieczenie narciarskie na https://wakacyjnapolisa.pl/ – dzięki temu będziesz czuć się bezpiecznie niezależnie od sytuacji.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie narciarskie?

Musisz pamiętać, że nawet jeżeli odpowiednio przygotujesz się do zimowych szaleństw i będziesz przestrzegać zasad panujących na stoku, możesz ulec wypadkowi lub nabawić się kontuzji. Niektórych sytuacji nie sposób jest przewidzieć, dlatego też warto zabezpieczyć się na wszelkie tego rodzaju wypadki. Zwłaszcza przebywając za granicą należy liczyć się z tym, że leczenie może być niekiedy bardzo kosztowne – brak polisy spowoduje, że koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Możesz jednak ochronić się przed nieprzewidzianym wydatkiem i zyskać bezpieczeństwo, wykupując ubezpieczenie na narty na stronie wakacyjnapolisa.pl.

Zyskasz w ten sposób możliwość transportu medycznego z miejsca wypadku do placówki medycznej oraz zwrot kosztów leczenia. Zaletą tego rodzaju polisy jest fakt, że można ją dowolnie rozszerzyć, dostosowując jej zakres do własnych potrzeb – możesz zatem zdecydować się na pakiet zawierający dodatkowo ubezpieczenie bagażu lub ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli zatem planujesz niezapomniane chwile na stoku, kup ubezpieczenie narciarskie online i niczym się nie martw!

(artykuł sponsorowany)

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx