Jak usprawnić odkurzanie?

Jak usprawnić odkurzanie
Fot. mat. prasowy

Nie przepadasz za odkurzaniem i poszukujesz sposobów aby przyspieszyć tą czynność, nie tracąc na efektywności? Nie ma problemu! Na rynku znajdziesz wiele nowoczesnych rozwiązań i innowacji, które wesprą Ciebie w codziennych obowiązkach. Wszystko łatwo, płynnie i skutecznie, a Ty będziesz mieć więcej czasu na relaks.

Poniżej przeczytasz o tym, jakie urządzenia masz od wyboru i zobaczysz, do jakich warunków każdy z nich jest dedykowany.

Modele klasyczne odkurzaczy

Najczęściej spotykane modele w gospodarstwach domowych to opcja workowa lub bez workowa. Konkretne modele najczęściej polecane przez użytkowników możesz poznać na https://www.ranking-odkurzacz.pl/. Pierwszy jest wyposażony w worek papierowy lub tekstylny, do którego trafiają wszystkie nieczystości. To od niego zależy skuteczność odkurzacza. Najnowocześniejsze worki materiałowe działają niczym filtr HEPA, zatrzymując do 99,99% zabrudzeń, w tych wirusów i roztoczy. Niestety, trzeba je okresowo wymieniać.

Model bezworkowy posiada dedykowany, wyjmowany pojemnik w którym kumulują się zanieczyszczenia. Gdy zostanie zapełniony, wystarczy go odłączyć, a zawartość wyrzucić prosto do kosza na śmieci. Opcja oszczędna, ale nie preferowana przez alergików, ponieważ niestety dochodzi do bezpośredniego kontaktu z kurzem. Każdy z nich dobrze sprawdzi się do sprzątania mieszkania o każdej powierzchni, chociaż przy większych metrażach trzeba liczyć się z koniecznością częstego przełączania kabla.

Odkurzacz bezprzewodowy

Model ten, zwany też pionowym, działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Po jego naładowaniu możesz używać odkurzacza nawet przez 40 min – w tym czasie odkurzysz nawet duże mieszkanie lub dom. Zaawansowane urządzenia posiadają wbudowaną funkcję mopowania, przez co sprzątanie podłóg staje się jeszcze szybsze i daje większą frajdę. Robota znika w oczach! Plusem jest też wbudowany odkurzacz ręczny – a nim łatwo sprzątniesz kurz z półek, szafek i innych niestandardowych miejsc.

Robot automatyczny

Model samosterujący to najbardziej zaawansowana opcja. Robot porusza się sam – albo w trybie rotacyjnym albo będąc sterowanym poprzez aplikację w telefonie. Podłogi sprzedają się praktycznie same. Jedyne co musisz zrobić, to opróżniać zbiorniczek z zanieczyszczeniami. Ten niestety nie jest zbyt duży, a przez to jego opróżnianie musi być dosyć częste. Dodatkowo, model ten jest jedynie do powierzchni płaskich. Do szybkiego zgarnięcia kurzu z książek czy półek musisz użyć  innego odkurzacza lub po prostu ściereczki.

ZOBACZ:  Zmarł Henryk Jerzy Chmielewski "Papcio Chmiel", Twórca komiksowej serii "Tytus, Romek i A'Tomek"

Który model jest najlepszy?

Wszystkie rodzaje odkurzaczy mają swoje zalety. Każdy z nich jest też dedykowany do innych sytuacji. Podejmując decyzję jakie urządzenie kupić, musi zastanowić się w jakich sytuacjach będziesz go najczęściej używać i w czym najbardziej powinien Ci pomóc. Wtedy wybór typu urządzenia będzie dla Ciebie znacznie łatwiejszy.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Najprościej zaprogramować sobie roombę ze stacją clean base 🙂 Wtedy odkurza sama wg wgranego harmonogramu, a potem raz na kilka tygodni opróżnić zbiorczy pojemnik na kurz.

1
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx