Przejdź do treści

Jak skutecznie zabezpieczyć halę produkcyjną przed włamywaczami?

Jak skutecznie zabezpieczyć halę
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Hala produkcyjna często gromadzi wiele cennych maszyn i urządzeń, które stanowią majątek firmy. Zabezpieczenie takiego mienia przed kradzieżą czy wandalizmem to podstawa, a także spokojna głowa. Obecnie rynek proponuje wiele możliwości. Podstawą jest jednak monitoring. Przy wyborze takiego sprzętu warto skoncentrować się na jego parametrach. Podpowiadamy zatem, jak skutecznie zabezpieczyć halę przed włamaniem? Jaki monitoring wybrać? HP czy IP?

Jakie instalacje na halach przemysłowych będą skuteczne?

Propozycji antywłamaniowych nie brakuje. Wiele z nich wymaga jednak wysokiego nakładu pieniężnego, co może być szczególnie trudne do zrealizowania, gdy firma dopiero się rozwija. W takich sytuacjach najbardziej opłacalne zdaje się zainwestowanie m.in. w monitoring HP czy IP, który zapewni transmisję obrazu z dowolnego miejsca. Do tego warto zatrudnić osobę, która będzie śledzić na bieżąco sytuację, a także wykonywać obchód zabezpieczonego terenu.

Warto pamiętać, że w monitoringu niezbędne okażą się także właściwie instalacje oświetleniowe, by obraz był dokładnie widoczny, nawet późnym wieczorem. Szeroki wybór kamer oraz rejestratorów proponuje marka MaxSklep. Na poniższej stronie znajdziesz coś dostosowanego do budżetu oraz oczekiwań: https://maxsklep.pl.

Monitoring IP – system z łatwym montażem

Szczególnie popularny na rynku stał się monitoring IP, który słynie z prostoty montażu. System działa poprzez sieć bezprzewodową, a jego podłączenie nie wymaga interwencji w infrastrukturę. Użytkowanie takiego rozwiązania jest bardzo łatwe – nie trzeba instalować specjalnych oprogramowań. Jedyne czego potrzebujesz do wyświetlania obrazu, zakładając monitoring IP, to komputer z dostępem do sieci. Wystarczy bowiem włączyć przeglądarkę, by móc śledzić podgląd z danej kamery.

Urządzenia tego typu cechują się też wysoką jakością obrazu. Dzięki temu przedstawia wszystkie detale. To bardzo cenna zaleta, szczególnie gdy dojdzie do naruszenia mienia. Wtedy z łatwością odkryjesz sprawcę. Co ważne, ten rodzaj monitoringu można bardzo szybko i z łatwością rozbudować, np. jeśli zechcesz rozszerzyć ochronę na inne pomieszczenia w budynku.

Monitoring HP – niezawodna praca

Innym rodzajem urządzenia jest monitoring wizyjny. Działa on poprzez kabel koncentryczny, który jest niezbędny do montażu. Jednak mimo że montaż może być nieco bardziej wymagający, to rozwiązanie to jest tańsze i nie wymaga wysokich inwestycji. Jednocześnie uchodzi za mało awaryjne, a zapewnia tak samo wysoką jakość obrazu co monitoring IP.

Co ważne za pomocą jednego kabla, którym urządzenie dozoru jest podłączone, można odbierać sygnał, a także sterować kamerą oraz włączać sygnał alarmu, gdy zajdzie taka potrzeba. To bardzo duży komfort, szczególnie gdy jest się daleko od miejsca monitorowanego. Monitoring HP rzadko ulega awarii. Mimo że uchodzi za mniej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, to wciąż ma wiele zalet, które mogą przeważyć nad jego wyborem.

(artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx