Jak robić dobre zdjęcia na wakacjach

Jak robić zdjęcia na wakacjach
Fot. mat. prasowy

Kiedy jesteś na wakacjach, często zobaczysz rzeczy, które sprawią, że pomyślisz, wow, co zrobiłoby świetne zdjęcie. Ale właściwie uchwycenie przyzwoitego obrazu tego, co widzisz, można łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jeśli chcesz poprawić swoje zdjęcia z podróży i wrócić z podróży z lepszymi zdjęciami, czytaj dalej.

Oto kilka wskazówek, jak robić świetne zdjęcia z podróży podczas wakacji.

Uchwyć lokalne elementy

Większość destynacji na całym świecie będzie miała unikalne elementy. Takie jak zabytki, unikalne pojazdy, ubrania, jedzenie, ludzie, kultura i inne ciekawe elementy. Aby zrobić naprawdę dobre zdjęcie z wakacji, zastanów się, co wyróżnia Twoje miejsce docelowe, a następnie spróbuj umieścić je na swoim zdjęciu. Może to obejmować oprawienie sceny tak, aby zawierała niektóre z tych elementów.

Strzelaj w innym świetle

Oświetlenie może mieć ogromny wpływ na to, jak ładny będzie obraz. Na przykład robienie zdjęć wokół wschodu lub zachodu słońca może dać zdjęcie z pięknym i kolorowym światłem. Jeśli udostępnisz swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, możesz znaleźć zdjęcia, które mają tego rodzaju oświetlenie, które zwykle radzą sobie naprawdę dobrze.

Uchwyć główne atrakcje

Każdy lubi robić zdjęcia głównych atrakcji podczas podróży, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Tower Bridge w Londynie czy Koloseum w Rzymie. Często są to zabójcze ujęcia, które zapewnią również duże zaangażowanie w mediach społecznościowych. Aby uchwycić lepsze zdjęcia, zastanów się nad kompozycją, kadrowaniem, a także rozważ zrobienie zdjęć w nocy, kiedy budynek może być oświetlony.

Fotografuj mniej znane atrakcje

Oprócz głównych atrakcji spróbuj uchwycić także niektóre z mniej oczywistych. Mogą to być mniejsze budynki, ciekawe mosty, rynki, sekretne miejsca i inne rzeczy.

Zrób zdjęcia szczegółów

Niektóre miejsca docelowe mają niesamowite szczegóły, które naprawdę pomagają zidentyfikować ten cel lub uczynić go wyjątkowym. Mogą to być takie rzeczy jak rzeźby, pomniki, elewacje budynków czy ciekawe sklepy. Na przykład w niektórych krajach Bliskiego Wschodu często mają piękne sklepy sprzedające kolorowe lampy, dywany i inne specjalne przedmioty, podczas gdy w Wiedniu znajdziesz imponujące posągi i pomniki.

ZOBACZ:  Maffashion pokazała zdjęcia z sekretnego BABY SHOWER!

Rób zdjęcia jedzenia

Jedną z najlepszych rzeczy w podróżowaniu jest pyszne jedzenie, które możesz spróbować. Wiele z nich możesz dostać tylko w określonym miejscu, które odwiedzasz.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx