Przejdź do treści

Jak przekierować paczkę InPost?

Jak przekierować paczkę InPost
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Zdarzyło Ci się czasem, że zastanawiałeś się, co zrobić, gdy spodziewasz się przesyłki InPost, ale nie jesteś pewny, czy będziesz mógł ją odebrać? Nasuwa się wówczas pytanie: jak zmienić adres dostawy paczki InPost, by uniknąć sytuacji, w której przesyłka wróci do nadawcy. W tym artykule podpowiemy jak przekierować paczkę oraz co począć, kiedy paczka już czeka na nas w paczkomacie, a my nie jesteśmy akurat w stanie jej odebrać.

Kiedy mogę przekierować paczkę InPost?

Możliwość zmiany miejsca dostawy przesyłki jest dostępna w dwóch okolicznościach:

 • Jeśli zamówiłeś dostawę kurierem InPost do swojego domu, możesz swobodnie zmienić miejsce dostawy kiedy tylko zechcesz, bez żadnych ograniczeń.
 • Jeśli zdecydowałeś się na dostawę do Paczkomatu, opcja zmiany miejsca dostarczenia jest dostępna tylko wtedy, gdy wybrany przez Ciebie najbliższy paczkomat jest pełny.

Przekierowanie paczek dostarczanych przez InPost na inny adres jest możliwe i bezpłatne w przypadku, gdy jako odbiorca nie będziesz mógł odebrać przesyłki w pierwotnym miejscu dostawy. Niestety, dynamiczna zmiana adresu dostawy jest obecnie dostępna tylko dla przesyłek dostarczanych przez kuriera InPost. Można je przekierować na inny adres na tej samej ulicy, do wybranego paczkomatu InPost lub do punktu odbioru InPost.

Proces przekierowania można zrealizować za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez link zawarty w wiadomości SMS lub e-mail z informacją o statusie przesyłki. Ważne jest jednak, aby dokonać przekierowania zanim przesyłka trafi do sortowni i jej status zostanie zmieniony, ponieważ po tym etapie przekierowanie paczki stanie się niemożliwe. Decyzję o przekierowaniu należy więc podjąć odpowiednio wcześnie.

Warto pamiętać także, że przy przekierowaniu przesyłki do paczkomatu musi ona spełniać warunki dotyczące gabarytów. Może się zdarzyć, że paczka jest za ciężka lub zbyt duża, aby umieścić ją w Paczkomacie.

Zapoznaj się z wymiarami pudełek odpowiednich do paczkomatów na stronie internetowej producenta kartonów: https://kartony24.eu/.

Jak przekierować paczkę kurierską w aplikacji InPost?

Aby przekierować swoją przesyłkę kurierską, przejdź do strony śledzenia przesyłek lub do szczegółów przesyłki i kliknij na opcję Przekieruj. Następnie wybierz nowy sposób dostawy, który Ci odpowiada. Możesz przekierować paczkę do sąsiada, do punktu PaczkoPunkt, czy do najbliższego Paczkomatu.

Większość paczek można przekierować do sąsiada. Jednak jeśli chcesz przekierować paczkę do Paczkomatu, upewnij się, że spełnia ona odpowiednie wymogi, takie jak wielkość. Przesyłka musi pasować do jednej z komór Paczkomatu o rozmiarze A, B lub C.

Dowiedz się więcej na temat kartonów Inpost gabaryt A, B odwiedzając strony produktów: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-Gabaryt-B/122 oraz https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-Gabaryt-A/121.

Czy można przekierować paczkę z paczkomatu do paczkomatu?

Zmiana paczkomatu odbiorczego jest możliwa tylko w przypadku, gdy wybrany paczkomat jest przepełniony i nie ma miejsca na Twoją przesyłkę. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, InPost powiadomi Cię o tym. Otrzymasz wiadomość lub w komunikat w aplikacji z opcją umożliwiającą przekierowanie paczki do innego paczkomatu. Ta usługa jest bezpłatna dla klientów indywidualnych i pozwala na lepsze dostosowanie miejsca odbioru przesyłki do Twojego obecnego położenia.

Jeżeli jednak nie możesz skorzystać z tej opcji, ponieważ Twoja pierwotna skrytka nie jest przepełniona, nadal masz możliwość odbioru paczki z paczkomatu w późniejszym terminie. InPost oferuje możliwość jednorazowego przedłużenia terminu odbioru paczki z paczkomatu. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy wysłać specjalną wiadomość SMS z odpowiednią komendą, która zawiera między innymi numer paczki.

Dlaczego nie mogę przekierować paczki w InPost?

Możliwość przekierowania paczki w InPost może być ograniczona z kilku powodów:

 • Status przesyłki: Możliwość przekierowania paczki jest dostępna tylko do pewnego etapu jej dostarczania. Jeśli paczka jest już w sortowni lub na drodze do paczkomatu, przekierowanie może być niemożliwe.
 • Rodzaj przesyłki: Przekierowanie jest dostępne tylko dla przesyłek dostarczanych przez kuriera. Przesyłki, które miały być pierwotnie dostarczone do paczkomatu, mogą być przekierowane tylko w przypadku, gdy paczkomat jest przepełniony.
 • Limit czasu: Możliwość przekierowania paczki może być ograniczona czasowo. Jeśli nie zdecydujesz się na przekierowanie w odpowiednim czasie, może być za późno na dokonanie takiej zmiany.
 • Nieprawidłowe dane: Jeśli podczas próby przekierowania paczki wprowadzisz nieprawidłowe dane lub wystąpi jakiś błąd, może to uniemożliwić wykonanie przekierowania.

Jak przekierować paczkę InPost do innego miasta?

Przekierowanie paczki InPost do innego miasta jest możliwe, ale jest ograniczone przez pewne warunki i regulacje. Są to: warunki umowy z nadawcą, rodzaj przesyłki, status przesyłki oraz inne czynniki.

Jeśli chcesz przekierować paczkę do innego miasta, postępuj następująco:

 • Czekaj na powiadomienie od InPost dotyczące przesyłki, które otrzymasz za pośrednictwem SMS-a lub e-maila. W powiadomieniu znajdziesz unikalny numer paczki i link do strony z informacjami o przesyłce.
 • Sprawdź status przesyłki, klikając w link z powiadomienia. Jeśli paczka jest w trakcie dostawy i nie dotarła jeszcze do paczkomatu, możesz ją przekierować.
 • Wybierz opcję przekierowania, jeśli jest dostępna. Wprowadź nowy adres dostawy w innym mieście, dbając o dokładność i kompletność danych.
 • Zatwierdź zmiany i poczekaj na potwierdzenie przekierowania od InPost.
 • Monitoruj status przesyłki, aby upewnić się, że trafi na nowy adres.

(materiał zewnętrzny)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx