Jak naprawdę wygląda szkolenie z UX?

szkolenie UX
Fot. mat. prasowy

Skupienie się na użytkowniku podczas procesu projektowania stron, sklepów i serwisów internetowych już od jakiegoś czasu jest kwestią kluczową dla osiągnięcia pożądanych wyników. Z tego też względu nie ustaje zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny user experience, która skupia się między innymi na badaniu satysfakcji użytkownika.

Tym samym coraz więcej osób decyduje się na studia, kursy online oraz szkolenia certyfikowane z UX, które pomagają zdobyć cenną wiedzę na ten temat. Jak wygląda takie szkolenie?

Dlaczego tak ważne jest skupienie się na projektowaniu user experience?

User experience jak się okazuje to nie tylko trend w projektowaniu. To przede wszystkim solidna podstawa dająca projektantom wskazówki jak tworzyć witryny internetowe, by spełniały one swoje wyznaczone cele. To przede wszystkim strony, które są przyjazne dla samych użytkowników. O tym, jak to ważne nie trzeba przekonywać żadnej osoby związanej z designem, IT, czy marketingiem internetowym. Liczy się przede wszystkim odczucie klienta w zetknięciu z produktem, który oferujemy. Jego zadowolenie przekłada się na konwersję, czyli ilość wejść, dokonanych zakupów, czy pozostawionych w formularzu danych lub zapisów do newslettera. Zadowolony klient jest również najlepszą reklamą, gdyż jest bardziej skłonny polecać dobry produkt. Satysfakcja użytkownika w sieci przekłada się więc bezpośrednio na liczbę konwersji.

Czym są certyfikowane szkolenia UX?

Szkolenia certyfikowane z UX to przede wszystkim usystematyzowana dawka wiedzy przeznaczona zarówno dla osób związanych z szeroko pojętym projektowaniem, czyli np. programistów i grafików, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron. To również dobra okazja do poszerzenia wiedzy dla osób działających na polu marketingu. Dzięki szkoleniom uczestnicy zdobywają certyfikat potwierdzający odbycie procesu edukacyjnego.

Zdobywają również przede wszystkim wiedzę z zakresu użyteczności witryn internetowych i aplikacji, wpływu UX na osiągane wyniki oraz analizy opartej na mierzalnych wskaźnikach. Szkolenia obejmują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i zajęcia praktyczne z modelowym tworzeniem aplikacji i strony zorientowanej na użytkownika. Tworzenie prototypów i analiza ich użytkowania to cenna wiedza, która jest niezbędna w działaniu na faktycznych projektach.

ZOBACZ:  Nie bój się spełniać swoich marzeń

Czego można nauczyć się podczas szkolenia UX?

Szkolenia tego typu przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w projektowaniu stron. Szkolenia UX dają teoretyczną i praktyczną dawkę wiedzy, która pozwoli nie tylko osiągać cele biznesowe, ale również zwiększać satysfakcję odbiorcy produktu z korzystania z naszych usług. Dzięki szkoleniu znamy wytyczne, którymi należy kierować się już podczas tworzenia szablonów stron i sklepów. Zyskujemy również wiedzę na temat użytkowania narzędzi, którymi są twarde dane uzyskiwane ze stron, a dzięki którym możemy przeprowadzać analizy satysfakcji i wdrażać na bieżąco niezbędne poprawki. Oprócz tego mamy poświadczenie odbycia szkolenia, które nie tylko wzbogaca nasze doświadczenie, ale dobrze wygląda w CV np. dla potencjalnego pracodawcy.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx