Ironsmith Medieval Simulator z bezpłatnym prologiem na PC

Fot. mat. prasowy

Ultimate Games S.A. ujawniło szczegółowe informacje nt. zmierzającej na PC gry Ironsmith Medieval Simulator. Nowy tytuł zaoferuje unikalne połączenie symulatora kowala z elementami RPG. Twórcy zapowiadają m.in. setki przedmiotów do tworzenia, szerokie możliwości rozbudowy kuźni oraz unikalną historię. Na platformie Steam jest już dostępny bezpłatny prolog symulatora. W III kwartale 2020 r. Ironsmith Medieval Simulator zadebiutuje w formule Early Access.

Nad powstaniem Ironsmith Medieval Simulator pracuje niezależne polskie studio The Epic Lore. Wydawcami gry będą Ultimate Games S.A. oraz Gaming Factory S.A. Już teraz na platformie Steam dostępny jest bezpłatny prolog.

„To demo jest tylko pewnym przedsmakiem. Gracze znajdą w nim część podstawowych mechanik, a wersja finalna będzie znacznie bardziej rozbudowana. Ironsmith Medieval Simulator to taka gra, w jaką sami chcielibyśmy zagrać. Przez wszystkie lata rozwoju gamingowej branży w tytułach RPG kowale byli w zasadzie jedynie tłem. Najwyższy czas to zmienić” – mówi Radosław Kaśkiewicz ze studia The Epic Lore.

Fot. mat. prasowy

Projekt studia The Epic Lore to symulator kowala z elementami RPG, nastawiony na jednoosobową rozgrywkę. Twórcy zamierzają też umożliwić wieloosobową grę w trybie kooperacji.

Ironsmith Simulator: Prologue – Trailer:

Ironsmith Simulator: Prologue – Trailer

Podstawą rozgrywki będzie praca w kuźni kowalskiej – wytwarzanie całej gamy produktów, od gwoździ do wielkich mieczy i zbroi dla smoków. Ważną rolę pełnić ma też główny wątek fabularny, który skupi się na wojennej historii i będzie pośrednio zależny od jakości pracy w kuźni. „Praca w kuźni nie będzie czymś nudnym. To zajęcie rozbudzające kreatywność. Dajemy graczom wiele możliwości, by tworzyć sprzęt, jaki tylko chcą. Każdy element miecza czy zbroi można będzie złożyć samemu. Szykujemy bardzo szerokie możliwości działania – chodzi m.in. o wybór rodzaju metalu, wygląd sprzętu, unikalne grawerunki, osadzanie kamieni szlachetnych i inne dodatkowe elementy” – tłumaczy Radosław Kaśkiewicz.

ZOBACZ:  Help Me Doctor już wkrótce na Nintendo Switch

Ironsmith Medieval Simulator – główne cechy:

• życie i praca średniowiecznego kowala;
• setki produktów do wytworzenia (od gwoździ do smoczych zbroi);
• unikalna historia w klimatach fantasy;
• pełna dowolność tworzenia sprzętu;
• szerokie możliwości rozbudowy kuźni;
• elementy ekonomiczne;
• wiele pobocznych misji i zleceń;
• dodatkowy tryb kooperacji.

Symulator kowala trafi na PC (Steam Early Access) w III kw. 2020 r. Ultimate Games S.A. nie wyklucza, że gra pojawi się później także na konsolach.

Ironsmith Medieval Simulator: Prologue (Steam): https://store.steampowered.com/app/1316640/Ironsmith_Medieval_Simulator_Prologue/
Ironsmith Medieval Simulator (Steam): https://store.steampowered.com/app/978700/Ironsmith_Medieval_Simulator/

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn