REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta

Fot. RoboparkWarszawa Facebook

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Atrium Reduta w Warszawie ponownie opanowały roboty. Do 9 sierpnia w centrum handlowym odbywa się międzynarodowa wystawa Robopark.

Jest to okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny i przyjemnej nauki o nowych technologiach. Na widzów czeka fascynujący świat robotyki oraz niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości. Na ekspozycji mogą zobaczyć prawdziwy teatr robotów, nauczyć się sterować dronem i siłą umysłu zmusić przedmiot do latania.

Robopark to doskonała okazja do poznania najnowszych osiągnięć nowych technologii oraz zobrazowania sobie świata w niedalekiej przyszłości. Na pokazie prezentowanych jest ponad 70 unikalnych robotów, które wcześniej pokazywano w Las Vegas, Berlinie i Pekinie.

Na odwiedzających czeka aż 8 stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy może przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter siłą własnego umysłu. Widzowie zobaczą tańczące pioruny w niesamowitym pokazie Tesli, gorące tańce w teatrze robotów, spróbują kawy sporządzonej przez jednego z nich, a przy okazji staną oko w oko z robotami rozmiarów człowieka. Ponadto mogą sterować dronami i prawdziwym kwadrokopterem, pokierować robotami ruchem ręki, za pomocą głowy, a nawet uśmiechem. Ekspozycję dopełniają stanowiska do rozgrywek w robofutbol, robosumo, roboboks oraz zwiedzanie robo-zoo. Widzowie mogą także obejrzeć stand-up w wykonaniu…. robota.

Robopark to wyjątkowa ekspozycja łącząca edukację z rozrywką. Dlatego zapraszamy do Atrium Reduta wszystkich miłośników nowych technologii, niezależnie od wieku! Czeka na nich Alex – światowej sławy robot-prezenter, Pepper, humanoidalny android, który podbija serca wszystkich swoją otwartością i życzliwością oraz Monty, robot-barista, serwujący niepowtarzalną kawę wszystkim gościom, a oprócz tego szereg dodatkowych interaktywnych atrakcji. Do tej pory ekspozycję obejrzało już ponad 2 mln osób w niemal 70 miastach na świecie. Wierzymy, że – dzięki wydarzeniu w naszym centrum handlowym – Warszawa znacząco podbije te statystyki – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.

Wystawa odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji odwiedzających są środki higieny oraz dezynfekcji. Roboty wraz z innymi urządzeniami są dezynfekowane po każdym użyciu. Obsługa wystawy jest wyposażona w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób przebywających jednocześnie na ekspozycji jest ograniczona i dostosowana do norm ustawowych. Oprowadzanie gości po wystawie odbywa się z utrzymaniem zasad dystansu społecznego.

Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa i higieny w Atrium Reduta znajduje się na stronie: https://atrium-reduta.pl/nowe-zasady-funkcjonowania-centrum/

Wystawa Robopark w Atrium Reduta trwa do 9 sierpnia br. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-21.00, a w niedziele – w godz. 10.00-19.00.

Zobacz również:

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google