Imieniny Jana Kochanowskiego w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie z udziałem gwiazd za nami

Imieniny Jana Kochanowskiego
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA

25 lipca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie już po raz dziesiąty odbyły się Imieniny Jana Kochanowskiego, czyli dzień pełen rozmów o literaturze, spotkań z twórcami, koncertów i niespodzianek dla dzieci.

Bohaterką tej edycji wydarzenia, zorganizowanego przez Bibliotekę Narodową, była Maria Konopnicka. W tym roku obchodzony jest rok poetki, dlatego na wydarzeniu nie zabrakło badaczy jej biografii i twórczości, a najciekawsze fragmenty listów, które Maria Konopnicka pisała m.in. do swoich dzieci i przyjaciół, odczytała Anna Seniuk.

Stałym punktem Imienin Jana Kochanowskiego jest mecz poetycki, podczas którego dwie aktorskie drużyny mierzą się na interpretację wierszy. W tym roku w meczu wystąpili m.in. Joanna Brodzik, Piotr Głowacki, Julia Kamińska, Grzegorz Małecki, Katarzyna Kwiatkowska, Agnieszka Przepiórska, Grażyna Wolszczak, Wiktor Zborowski i Piotr Grabowski.

Wśród wielu atrakcji nie mogło zabraknąć „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”, w tym roku w wykonaniu i interpretacji wokalisty i kompozytora, autora przeboju „Zegarmistrz światła” – Tadeusza Woźniaka. Artyście towarzyszyli m.in. Joanna Majchrzak, Asia Nawojska i Mikołaj Trzaska.

Agnieszka Przepiórska 2022
Agnieszka Przepiórska, fot. Gałązka/AKPA
Julia Kamińska imieniny Kochanowskiego
Julia Kamińska, fot. Gałązka/AKPA
Imieniny Jana Kochanowskiego 2022
Piotr Głowacki, fot. Gałązka/AKPA
ZOBACZ:  Dwie Miss Polonia na premierze filmu "The End"! [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx