REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Igo z piosenką „Mój przyjacielu” już na YouTube

Igo Mój przyjacielu
Fot. IGO - Mój Przyjacielu (Tribute to Krzysztof Krawczyk)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Do Internetu trafiło piąte z kolei video będące zapisem wspaniałych występów i ciekawych interpretacji największych przebojów Krzysztofa Krawczyka, które były częścią koncertów „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Koncerty te odbywały się w ramach sponsorowanej przez markę Żywiec ostatniej trasy Męskiego Grania. Igo zaprezentował piosenkę „Mój przyjacielu” w Żywcu.

Piosenka „Mój przyjacielu” oryginalnie została napisana w latach dziewięćdziesiątych przez Momcilo Bajagića i Gorana Bregovića dla jugosłowiańskiego zespołu Bajaga i Instruktori. Na fali ogromnej popularności muzyki bałkańskiej w 2001 r. doczekała się polskiego tekstu Daniela Wyszogrodzkiego i została singlem promującym album Krawczyk & Bregović „Daj mi drugie życie”.

Piosenka odniosła oczywiście ogromny sukces i stała się kultowym nagraniem wszystkich Polaków. Wykonanie jej przez Igo w Żywcu zrobiło na publiczności wyjątkowe wrażenie. Tembr głosu artysty momentami jest łudząco podobny do głosu samego Krzysztofa Krawczyka. Wykonanie ma z pewnością w sobie mnóstwo dynamiki, wspaniałe brzmienie instrumentów dętych i towarzyszą mu żywiołowe oraz pełne entuzjazmu reakcje kilkutysięcznej publiczności.

Poprzednie cztery videa, które pojawiły się dotychczas w sieci w ramach promocji koncertu i albumu to teledyski „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Piotra Zioły, „Bo jesteś Ty” Błażeja Króla i Natalii Szroeder oraz „Bezsenni” Miuosha i Marceliny.

Igo – Mój Przyjacielu (Tribute to Krzysztof Krawczyk):

Nagranie „Mój przyjacielu” w wykonaniu Igo pochodzi z albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”, będącego oczywiście muzycznym hołdem dla Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas serii trzech koncertów Męskiego Grania w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu.

Kultowe piosenki Krawczyka, w nowej oprawie muzycznej przygotowane zostały przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego. Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które z pewnością rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim talentem, głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Tę energię ze sceny czuli uczestnicy koncertów a także przebija się ona na samej płycie!

Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej Maleńczuk, Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr Zioła, Jucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh i Marcelina.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx