REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Human to Human – screening filmu dokumentalnego w warszawskim kinie Cinema City

Human to Human
Maria Szafirska i Krystian Wieczorek, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

28 listopada w warszawskim kinie Cinema City odbył się wyjątkowy pokaz mini-serii filmów dokumentalnych „Human to Human”. Każdy odcinek skupia się na dramatycznych losach osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy. Pokazując emocje i trudności, z jakimi musieli zmierzyć się także polscy wolontariusze.

Produkcja wykracza poza ramy najczęstszych przekazów medialnych, przedstawiających działania zbrojne na froncie kraju i tragedię milionów cywili. „Human to Human” wyławia z tłumu historie pojedynczych osób. Ukazuje przeżycia uchodźców z perspektywy ludzi, którzy choć wywodzą się z innego kraju, pozostają nam niezmiennie bliscy. Równie ważne miejsce w serii mini-dokumentów zajmują Polacy. Od wolontariuszy z organizacji „Zupa na granicę” przez parę, która pod swój dach przyjęła czwórkę rodzeństwa po mężczyznę, który pomagał wywozić zwierzęta ze strefy konfliktu.

„Human to Human” niewątpliwie przywraca wiarę w ludzi. Pokazuje bohaterów naszych czasów, którzy poświęcają czas, energię i własne pieniądze, by bezinteresownie wspierać ludzi w potrzebie. To swojego rodzaju lekcja człowieczeństwa, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim widzom.

Pomysłodawcą produkcji jest laureat Krakowskiego Festiwalu Filmowego Kacper Lisowski, a za reżyserię odcinków odpowiadają: Kacper Lisowski, Zuzanna Solakiewicz, Krystyna Wałajtys-Łonisk i Paweł Deląg. Na premierze pojawili się twórcy produkcji, a także Krystian Wieczorek wraz z żoną, Marią Szafirską.

Dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny „Human to Human” dostępny jest pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Human to Human
Paweł Deląg, fot. Niemiec/AKPA
Krystian Wieczorek żona
Maria Szafirska, Krystian Wieczorek, fot. Niemiec/AKPA
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx