Przejdź do treści

„Houria” na platformach streamingowych od 3 listopada!

Houria na platformach streamingowych
Fot. kadr z filmu "Houria"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

3 listopada na platformy streamingowe trafi „Houria”, w reżyserii wielokrotnie nagradzanej Mounii Meddour („Lalka”). „Houria” to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, Polsat Box Go, Rakuten TV, Playnow.pl, Cineman, Mojeekino, Nowehoryzonty. pl, E-Kino Pod Baranami, Orange i Vectra.

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.

Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.

– Houria jest symbolem wszystkich kobiet pozbawionych głosu – mówi reżyserka Mounia Meddourkomunikacja odbywa się poprzez ciała, które chciano powstrzymać. Ciało będzie „naprawiać się” poprzez taniec, by odnaleźć pewną wolność i piękno. W „Hourii” kobiety łączą się wokół tańca. Razem poprawiają swoje warunki życia, stają się silniejsze i bardziej odporne.

Mounia Meddour ukończyła dziennikarstwo oraz studia filmowe w Centre Européen de Formation à la Production de Films. Na początku kariery wyreżyserowała kilka filmów dokumentalnych.

Jej pierwszy film długometrażowy Lalka, zrealizowany w 2019 roku, otrzymał nagrodę Sopadin za najlepszy scenariusz, został następnie zakwalifikowany do sekcji Un Certain Regard MFF w Cannes oraz został algierskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx