Hip-hop, którego jeszcze nie było. Premiera albumu „Dialog II” L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Dialog II LUC
Fot. Karol Kacperski

Dziś swoją premierę ma album „Dialog II” za który odpowiadają L.U.C. & Rebel Babel Ensemble.

Nowy album „Dialog II” to epickie przedsięwzięcie przygotowywane przez kilka lat. Jest to wielogatunkowy projekt dla pokoju, dialogu oraz dywersyfikacji kultur. Pojawiają się w nim artyści nie tylko z Europy, ale i również z innych kontynentów. Są to meksykański raper Danger AK czy ikona latynoskiego rapu Arianna Puello. Całość osadzona jest w cyrkowych klimatach i samplach dwudziestolecia międzywojennego połączonych z orkiestrami, elektroniką, folkiem i jazzem.

Lirycznie poznamy różne punkty widzenia na najważniejsze problemy współczesnego świata. W albumie „Dialog II” pojawi się mocna reprezentacja hip-hopu. Są to Adi Nowak, Peja, Abradab, Bisz, Nullo, DonGURALesko, Hans (52 Dębiec), Afrojax z Afrokolektywu, a także kaszubscy raperzy Dawid Zły & Dot. Towarzyszyć im będą m.in. Igo z Bass Astral, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Renata Przemyk oraz Sarsa. Na płycie pojawią się, także wątki jazzowe w wykonaniu Wojciecha Staroniewicza, Irka Wojtczaka i Przemka Dyakowskiego. Całość stanowić będzie wyjątkowe ponadnarodowe, ponadpokoleniowe i ponadgatunkowe spotkanie w ramach nieograniczonej orkiestry języków.

L.U.C., Peja i Abradab nagrali protest song przeciw dezinformacji. Posłuchaj numeru „Historia i Teraźniejszość”

Dialog II” – L.U.C. & Rebel Babel Ensemble – dziś premiera nowego albumu!

Międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego albumem „Dialog I” połączyła ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Na licznych koncertach i festiwalach w Europie i USA zawodowcy zagrali z młodzieżowymi, ochotniczymi i akademickimi orkiestrami tworząc niezwykłe spotkania światów i kultur będące spełnieniem marzeń wielu młodych muzyków.

Dziś swoją premierę ma również singiel „Iluzji Łąka 2”, do którego teledysk będzie dostępny 11.11.22 w serwisie YouTube. Utwór jest kontynuacją rozprawki i dywagacji na temat współczesnej Polski. Można było ją usłyszeć w pierwszej części utworu „Iluzji Łąka” z Anią Rusowicz. Tym razem singiel powstał z gościnnym udziałem świetnych tekściarzy i obserwatorów – Hansem z 52 Dębiec, Nullizmatykiem z Trzeciego Wymiaru i Adim Nowakiem.

ZOBACZ:  Sonia Bohosiewicz wydaje płytę inspirowaną Marilyn Monroe! Pierwszy singiel na urodziny aktorki już dostępny!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx